Миколаївські аграрії відновили посівну після негоди: зернові не постраждали

  • 10:20
  • 19.04.2025
Ozymi

Негода, яка вирувала на території Миколаївської області минулого тижня, призупинила посівні роботи та завдала шкоди аграрному сектору. Як повідомила під час пресбрифінгу директорка департаменту агропромислового розвитку Миколаївської ОВА Олена Піскун, найбільше постраждали плодові дерева, які на момент похолодання перебували у фазі цвітіння.

За попередніми оцінками, втрати урожаю кісточкових культур можуть бути значними. Зокрема, абрикоси, черешні та алича втратили цвіт практично повністю. Груші постраждали на 80%, вишня, персик і слива — до 50%, яблуні на півдні області — до 40–50%. Водночас на півночі регіону яблуні не постраждали, як і ті дерева, які ще не встигли зацвісти.

«Щороку ми отримуємо близько 17 тис. тонн плодових культур. За попередніми підрахунками, цьогоріч втрати можуть сягнути 30%. Що буде далі — покаже час і погодні умови, зокрема, ще очікуються заморозки в травні», — зазначила Олена Піскун.

Сільгоспвиробники наразі проводять обстеження насаджень: надрізають бруньки, оцінюють стан дерев, застосовують антистресові препарати. У тих випадках, коли врятувати рослини не вдається, аграріїв закликають фіксувати збитки через Торгово-промислову палату України. Це дозволить не лише мати офіційне підтвердження втрат, а й претендувати на податкові пільги.

Що стосується зернових, ситуація залишається стабільною. Сильні вітри, заморозки та сніг не завдали значної шкоди озимим зерновим культурам. Водночас озимий ріпак, особливо ранніх строків сівби, подекуди постраждав. Частина посівів загинула, інші потребують додаткового догляду та обробки антистресовими препаратами.

«Говорити про майбутній урожай поки рано. Усі висновки можна буде робити ближче до початку збирання зернових культур», — підкреслила директорка департаменту.

Аграрії області вже повернулися в поля після вимушеної перерви та продовжують посівну кампанію.

Новини

19 квітня 2025
18 квітня 2025