
На Миколаївщині завершується проєкт, мета якого — допомогти учням середніх і старших класів, які не відвідували заняття через повномасштабне вторгнення Росії. Для дітей організовують додаткові заняття, аби ті мали змогу вивчити пропущений шкільний матеріал.
Про це 15 квітня кореспондентам https://suspilne.media/ target="_blank">Суспільного розповіла керівниця співпраці зі школами та громадами громадської організації "Навчай для України" Ольга Юрчишин.
За її словами, проєкт "Український консорціум з реагування на виклики в освіті: безпечне повернення до навчання" спрямований на громади та села Миколаївської та Херсонської областей. Для дітей розробили 24 додаткових занять з шести різних предметів.
"Сенс в тому щоб діти, у зв’язку з тим, що у них дуже багато пропущених знань, отримали зараз додаткові знання, наздогнали ті, які пропустили через постійні тривоги, обстріли. Не завжди онлайн формат дозволяє зловити повністю всю програму", — пояснює жінка.
"У нас місія, щоб кожна дитина, незалежно від місця, де вона народилась, чи проживає, мала доступ до якісної освіти".
Вчителька англійської мови Вікторія М’ялик працює з учнями у рамках проєкту з січня 2025 року. Розповідає, представники громадської організації "Навчай для України" підготували вчителів та видали посібники з новими методиками до навчання.
"Діти залюбки біжать на заняття. Вони чекають, коли закінчаться онлайн уроки для того, щоб можна було відвідувати, бігти на урок англійської мови. Їм подобається живе спілкування, різні форми ігрові, працювати в парах, у групах. Подобається те, що на цих заняттях їм не ставлять оцінки, і вони можуть вибирати той формат, і ті завдання, що їм подобаються", — каже Вікторія.
Вероніка навчається у шостому класі в онлайн форматі, очно школу майже не відвідувала. Дівчинка каже, рада відвідувати додаткові заняття з англійської мови.
"Мені дуже подобається, тому що ми спілкуємось, розмовляємо, дізнаємось щось нове, і взагалі дуже цікаво та класно. В онлайн ми просто сидимо за комп’ютером. А наживо можемо подивитись один на одного, зрозуміти краще, і не буде проблем з інтернетом", — розповідає учениця.
Проєкт ініціюють за сприяння міжнародної гуманітарної організації "Save the Children" і фінансується Європейським союзом, додала Ольга Юрчишин.