
Президент України Володимир Зеленський звільнив Романа Мрочка з посади начальника Херсонської міської військової адміністрації.
Про це йдеться в розпорядженні Президента України №44/2025-рп.
Колишній військовий прокурор Мрочко очолював Херсонську МВА з березня 2023 року. В ЗМІ Мрочка звинувачували в багатьох аспектах, від зловживань до провалу захисту міста від російських атак безпілотниками.
Також Зеленський звільнив голів Сумської ОВА Володимира Артюха та Луганської ОВА Артема Лисогора.
Новим головою Сумської ОВА призначили генерал-майора поліції Олега Григорова, який раніше був заступником начальника поліції Сумської області, потім перейшов на посаду начальника поліції Луганської області.
Луганську ОВА очолить Олексій Харченко*. Він з 30 вересня 2024 року очолював Сєвєродонецьку міську військову адміністрацію.
Варто зазначити, що звільнення Артюха відбулося на тлі ракетного удару по Сумах 13 квітня. Наразі відомо про 35 загиблих, поранення отримали 129 людей, з яких 17 – діти.
Того ж дня міський голова Конотопа Артем Семеніхін звинуватив керівника Сумської ОВА Володимира Артюха у погодженні проведення заходу з нагородження військових 117-ї бригади у Сумах. За словами Семеніхіна, Артюха попереджали про небезпеку, проте він погодив захід. Семеніхін повідомив, що військові не постраждали, адже були в укритті. Також він опублікував звернення до голови Сумської ОВА та начальника обласного управління СБУ Олега Красношапки з вимогою скласти повноваження на тлі російського обстрілу Сум.
14 квітня Артюх у коментарі "Суспільному" відреагував на звинувачення Семеніхіна та визнав, що в день атаки на Суми в місті дійсно відбулося нагородження бригади. Втім, сам Артюх заперечив, що організовував захід, відмовившись відповідати журналістам, хто саме ініціював нагородження.
*Довідка
З 2008 по 2015 роки новий голова Луганської ОВА Харченко проходив службу на офіцерських та керівних посадах підрозділів Державної прикордонної служби. Був учасником бойових дій. З 2019 до 2020 року був керівником Житомирської обласної організації партії Воля до її ліквідації. У 2020 році Харченко був обраний до Житомирської міської ради восьмого скликання від партії Слуга народу. Він був заступником голови фракції та заступником голови постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування.
За даними Житомир.Info, у 2022 році Харченко був єдиним депутатом міськради, який не відвідав жодного засідання постійної комісії. У 2023 році його позбавили депутатських повноважень за власним бажанням.