Європарламент схвалив реформу міграційного законодавства ЄС

  • 14:57
  • 12.04.2024
630_360_1563445603-194

Європейський парламент 10 квітня ухвалив «Пакт про міграцію і притулок» — пакет заходів, покликаних переглянути систему надання притулку мігрантам і впорядкувати та спростити процедуру вислання на батьківщину.

Про це повідомила пресслужба Європарламенту і BBC.

Зокрема, він вимагатиме від країн-членів ЄС розділити відповідальність за шукачів притулку. Відповідно до запропонованих правил, 27 країн ЄС будуть зобовʼязані або прийняти тисячі мігрантів з «прифронтових» країн, таких як Італія, Греція та Іспанія, або надати додаткове фінансування чи ресурси замість них.

Пакт також передбачає, що заяви про надання притулку з «низькими шансами бути прийнятими» повинні розглядати швидко, без обовʼязкового допуску заявника на територію ЄС.

Мета угоди — абипрохання про надання притулку розглядади протягом максимум 12 тижнів. У разі відмови шукачів притулку мають примусово повернути на батьківщину протягом того ж періоду.

Протягом семи днів мігранти проходитимуть посилену процедуру перевірки на вʼїзді, яка включатиме ідентифікацію, перевірку стану здоровʼя та безпеки.

Збиратимуть біометричні дані всіх мігрантів віком від шести років, а також буде створено механізм реагування на раптове збільшення кількості прибулих.

Міграційний пакт ще має схвалити Рада ЄС. Очікується, що правила почнуть діяти через два роки.

Новини

26 травня 2024
25 травня 2024