В Миколаєві вода з-під крану все ще залишається не питною – мер Сєнкевич пояснив ситуацію

  • 08:51
  • 25.06.2026
вода-с-крана-1

В Миколаєві воду з-під крану можна використовувати для побутових потреб. Для пиття рекомендують набирати воду у спеціальних точках видачі.

Про це повідомив мер Миколаєва Олександр Сєнкевич.

“Вода є придатною для всіх побутових потреб: душу, прання, прибирання та інших господарських потреб. Для пиття та приготування їжі наразі рекомендуємо користуватися очищеною водою з наших пунктів видачі та обов'язково кип'ятити її перед вживанням. Нагадаю, що в Миколаєві працює понад 250 безкоштовних пунктів видачі очищеної води. Ми продовжуємо працювати над тим, щоб повернути систему водопостачання до стабільного стану”, - розповів мер.

Сьогодні за абсолютною більшістю хімічних і бактеріологічних показників вода на виході з очисних споруд відповідає жорстким санітарним нормам. За такими важливими параметрами, як прозорість, відсутність небезпечних бактерій, жорсткість та вміст хлоридів повернулися до показників мирного 2021 року. 

“Це результат великої та кропіткої роботи багатьох спеціалістів. Ми не можемо детально висвітлювати з міркувань безпеки нашу роботу, але вона триває щодня”, - додав мер.

Разом із тим залишаються фактори, які впливають на якість води безпосередньо в мережі – стан міських водопровідних мереж. Після вимушеного використання солоної води система водопостачання зазнала пошкоджень і корозії. Мережі потребують промивання та відновлення. Саме тому під час проходження води через старі та зношені труби її якість може частково змінюватися.

На сьогодні єдиним показником, який на виході з очисних споруд ще не повністю відповідає нормативам, залишається окиснюваність. Фахівці постійно контролюють цей показник та продовжують необхідні роботи по доведенню до необхідного стану.

Новини

25 червень 2026
24 червень 2026
23 червень 2026