Регулятор лікарських засобів Європейського Союзу рекомендував схвалити препарат Ленакапавір компанії Gilead Sciences. Це ін’єкція, яку вводять двічі на рік для профілактики вірусу імунодефіциту людини у дорослих і підлітків.
Про це пише Reuters.
Ленакапавір довів майже 100-відсоткову ефективність у запобіганні ВІЛ у великих випробуваннях минулого року. Препарат пропонує довготривалу альтернативу щоденним пероральним таблеткам та іншим варіантам короткої дії. Особливо серйозно він допомагає тим, хто має труднощі з щоденним дотриманням режиму лікування, стигмою або доступом до медичної допомоги.
Рішення ухвалили трохи більш ніж через місяць після того, як препарат отримав схвалення регуляторних органів у США, де він випускається під торговою маркою Yeztugo. Всесвітня організація охорони здоровʼя рекомендувала це лікування на початку липня як засіб профілактики ВІЛ-інфекції.
Будь-яку рекомендацію лікарських засобів для людини має офіційно схвалити Європейська комісія. Зазвичай вона ухвалює рішення відповідно до рекомендації регулятора. Рішення Єврокомісії очікують пізніше цього року.