
За дорученням Президента України Володимира Зеленського в Миколаївській області і громадах системно реалізовуємо державну стратегію, спрямовану на підтримку ветеранів
Так, у 2025 році у регіоні триває реалізація масштабної програми підтримки захисників і захисниць України, членів їхніх родин, а також родин загиблих військовослужбовців. Загальний обсяг фінансування заходів із державного, обласного та місцевих бюджетів становить понад 372 млн грн.
Фінансова підтримка сімей загиблих та осіб з інвалідністю
У 2025 році для Миколаївської області виділено:
- 108,4 млн грн – на виплату компенсацій 42 особам з числа сімей загиблих військовослужбовців, а також для осіб з інвалідністю І–ІІ групи, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання.
- 12,8 млн грн – на щомісячні виплати у розмірі 1000 грн понад 1000 дітям загиблих військовослужбовців.
- 7 млн грн – на оздоровлення та відпочинок дітей і членів родин ветеранів.
Технічна реабілітація
Станом на 1 липня 2025 року за рахунок коштів Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю 881 військовослужбовець був забезпечений технічними та іншими засобами реабілітації на суму приблизно 50 млн грн.
Розвиток ветеранської інфраструктури
На сьогодні в області створено 10 ветеранських просторів, зокрема: чотири у місті Миколаєві, по одному – у Снігурівській, Новобузькій, Березанській, Баштанській громадах, два – у Вознесенській територіальній громаді.
Також, відповідно до постанови КМУ від 03.10.2023 № 1050, в області реалізується експериментальний проєкт із впровадження договірної форми надання соціального супроводу військовослужбовців. Відповідні послуги з інформування та консультування з жовтня 2024 року надає громадська організація «Оберіг Миколаївщини».
Станом на липень 2025 року в області функціонують 72,5 посади фахівців із супроводу ветеранів війни.
Підтримка зайнятості та самозайнятості
Упродовж січня–червня 2025 року 396 учасників бойових дій скористалися послугами служби зайнятості, 273 особи мали статус безробітного, 192 особи отримували допомогу по безробіттю, 61 особа була працевлаштована.
У межах програми «Власна справа» з початку 2025 року:
36 осіб (22 – члени родин ветеранів, 14 – учасники бойових дій) отримали гранти на започаткування чи розвиток власного бізнесу. Загальний обсяг фінансування – 15,049 млн грн.
Освіта та цифрові сервіси
Чорноморський національний університет імені Петра Могили пропонує можливість дистанційного навчання для учасників бойових дій без необхідності складати НМТ, ЄВІ чи ЄФВВ. Програма розроблена спеціально для бойових медиків і військових, аби забезпечити здобуття освіти без відриву від служби та сприяти адаптації до цивільного життя.
З жовтня 2024 року діє інформаційна платформа для військових, ветеранів, їхніх родин, а також родин полонених та загиблих: