На Миколаївщині цього року планують обстежити та розмінувати близько 44 тис. га сільгосп земель

  • 11:21
  • 03.03.2024
1001mіni

У четвер, 29 лютого, під головуванням першого заступника начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Георгія Решетілова відбулося чергове засідання Координаційного штабу з питань очищення території Миколаївської області від вибухонебезпечних предметів.

В основу обговорення були покладені питання, які виникають при проведенні робіт з обстеження та розмінування територій, а також шляхи їх вирішення.

На початку засідання начальник управління з питань цивільного захисту ОВА Євген Пронін повідомив, що Національним органом з питань протимінної діяльності схвалено План виконання заходів з обстеження та очищення від вибухонебезпечних предметів земель сільськогосподарського призначення на 2024 рік, відповідно до якого протягом поточного року передбачається здійснити обстеження та розмінування близько 44 тис. гектарів області.

Зазначимо, що наразі протимінну діяльність в регіоні здійснюють 120 піротехнічних груп розмінування (ДСНС, ЗСУ, ДССТ, ГУ НП) та операторів з гуманітарного розмінування.

Так, з початку року суб’єктами протимінної діяльності обстежено 60 тис. га, розміновано 2,06 тис. га, 2 км ліній електропередач, 126 км автодоріг, 2 км зрошувальних каналів, 11 об’єктів критичної інфраструктури, 7 домогосподарств, 0,48 га лісових масивів, а також вилучено 2 тис. 112 од. вибухонебезпечних предметів, з яких одна авіабомба.

Підсумовуючи захід, Георгій Решетілов наголосив на необхідності нарощення темпів розмінування, у тому числі шляхом залучення якомога більшої кількості піротехнічних підрозділів. Також окреслив завдання для чіткої координації дій всіх суб’єктів протимінної діяльності та запропонував зосередити спільні зусилля на якнайшвидшому очищенні територій Миколаївщини від вибухонебезпечних залишків війни.

Зазначимо, що у засіданні штабу, окрім його членів, взяли участь представники операторів протимінної діяльності, які здійснюють протимінну діяльність на території області (The Mines Advisory Group в Україні (MAG), Norwegian People’s Aid (NPA), ТОВ «Українські сервіси розмінування» (Ukrainian Demining Services), Представництво Датської Ради у справах біженців в Україні (DRС), Представництво Хало Траст в Україні (The HALO Trust), Данська гуманітарна організація (DCА), ДП «Укроборонсервіс», ТОВ СП «НІБУЛОН», Управління ООН з обслуговування проєктів ЮНОПС (UNOPS).

Новини

20 квітня 2024
19 квітня 2024