МОЗ: Новий штам коронавірусу поширюється швидше, але перебігає легше

  • 17:23
  • 27.01.2023
981cf15-virus-755

Новий штам COVID-19 «Кракен» передається швидше, але свідчень про те, що його перебіг більш важкий чи призводить до збільшення смертності, немає.

Про це на брифінгу розповів заступник міністра охорони здоровʼя Ігор Кузін.

– Специфічних симптомів немає, хвороба перебігає, як звичайна коронавірусна інфекція. Але є певні вірусологічні, імунологічні особливості. Він має підвищену тенденцію до швидкості зараження, тобто передається на 8% швидше, аніж середньостатистичний «Омікрон». У США, де чітко фіксуються всі лінії, він призвів до зростання захворюваності від 1% до 8% майже за три тижні. Це єдина його особливість. Зараз якихось переконливих доказів того, що він може перебігати в більш важкій формі, є агресивним чи збільшує показник смертності, чи може викликати більший відсоток саме супутніх станів, — такої інформації немає. Дослідження тривають, — сказав Кузін.

Він нагадав, що з 2021 року в Україні проводиться секвенування геному COVID-19, щоб виявити, які типи коронавірусу циркулюють у країні. Наразі на базі Центру громадського здоровʼя вже провели 900 таких досліджень, і за словами Кузіна, в 2023 році буде розширено мережу проведення таких досліджень.

Загалом, як зазначив держсанлікар, нині в Україні фіксується 12 підтипів «Омікрону».

За його словами, чим довше він буде циркулювати, тим більше підтипів вірусу буде виявлятися в Україні.

Новини

23 березня 2023
22 березня 2023