У Миколаєві з'явився ультрасучасний апарат для гострого гемодіалізу. Його встановили у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії міської лікарні №5. MultiFiltratePRO від компанії Fresenius Medical Care – це штучна нирка та система очищення крові останнього покоління для найважчих пацієнтів. Про це повідомили в управлінні охорони здоров'я.
Таке суттєве оновлення реанімації стало можливим завдяки підтримці міжнародних партнерів – проєкту UNOPS PROGRAMMA UNIT та компанії «Фрезеніус Медікал Кер Україна».
Основні завдання, які вирішує нове обладнання:
При гострому ураженні нирок: коли через важку інфекцію (сепсис), складну операцію чи травму власні нирки пацієнта раптово відмовляють, апарат повністю бере їхню роботу на себе.
Для корекції важких метаболічних розладів: він швидко та точно відновлює хімічний і кислотно-лужний баланс крові, що є критично важливим для стабілізації стану пацієнта.
При хронічній серцевій недостатності та сильних набряках: апарат делікатно і без навантаження на серце виводить надлишок рідини з організму, з яким уже не справляються жодні ліки.
Лікарі отримали єдиний апарат безперервної дії, який працює прямо біля ліжка пацієнта та виконує одразу три завдання: терміновий діаліз, очищення плазми й детоксикацію.
Процедура проходить плавно, без перепадів тиску, тому виснажений організм легше долає кризу й швидше відновлюється.
Наразі команда відділення вже пройшла інтенсивне практичне навчання і повністю готова до роботи з новим апаратом.
