Центральний районний суд Миколаєва наклав арешт на майно, вилучене у херсонського поліцейського. За даними слідства, правоохоронець за 40 тисяч гривень перевозив на гуманітарному авто військового в розшуку, а також займався збутом наркотиків.
Про це повідомляє ПН.
Як зазначається в ухвалі, військовий, який самовільно залишив частину, хотів виїхати з Херсона до Одеси. Поліцейський нібито погодився допомогти йому проїхати через контрольні пункти за 40 тисяч гривень.
Спочатку військовий перерахував 3 тисячі гривень на банківську картку. Решту суми, 37 тисяч гривень, він передав поліцейському під час поїздки до Одеси.
Для перевезення військового використовували гуманітарне авто, яке належить благодійному фонду «Янгольські серця».
«На всіх вказаних тимчасових контрольних пунктах підозрюваний шляхом демонстрації співробітникам поліції та військовослужбовцям ЗС України свого службового посвідчення співробітника НП України і оголошенням відповідних паролів, здійснював вплив на їх рішення не проводити поглиблений огляд документів всіх осіб, які слідували в автомобілі марки Volvo, а саме військовослужбовця ЗСУ, який самовільно залишив військову частину», - зазначає суд.
У цьому ж провадженні поліцейського підозрюють у збуті наркотиків. За версією слідства, він замовляв закладки через телеграм канали та передавав їхні координати двом залученим чоловікам. Вони забирали наркотики і приносили йому, після чого правоохоронець фасував та розповсюджував отримані речовини.
«Підозрюваний, оперуповноважений 4 відділу УСР у Херсонській області ДСР Національної поліції України, капітан поліції, організував розповсюдження наркотичних засобів та психотропних речовин серед громадян та військовослужбовців на території Херсонської та Миколаївської областей», - йдеться в ухвалі.
Під час обшуку гуманітарного авто правоохоронці вилучили 37 тисяч гривень, телефон Samsung, флешкарту та невідому порошкоподібну речовину коричневого кольору в прозорому пакеті. Суд наклав арешт на вилучене майно для збереження речових доказів.
Кримінальне провадження щодо поліцейського розслідують за ч. 2 ст. 307 КК України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) та ч. 3 ст. 369-2 КК України (одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поєднане з вимаганням такої вигоди).
