
Президент Володимир Зеленський на тлі припинення громадянства меру Одеси Геннадію Труханову заявив, що у місті буде створено військову адміністрацію.
Заява прозвучала у рамках вечірнього звернення до нації.
За його словами, Одеса заслуговує на більший захист і підтримку, а це «можна зробити у форматі військової адміністрації».
«Занадто багато безпекових питань в Одесі занадто довго залишались без належної відповіді. Всі ефективні рішення будуть ухвалені. Я призначу керівника військової адміністрації найближчим часом», – сказав Зеленський.
Варто зазначити, що Геннадій Труханов вже відреагував на заяву СБУ про наявність у нього російського паспорта, що й спричинило припинення його українського громадянства. Він заперечив, що коли-небудь отримував паспорт громадянина росії.
«Я є громадянином України. Усі спекуляції з приводу мого нібито російського громадянства обумовлені тим, що громадяни колишнього Радянського Союзу автоматично набували громадянства російської федерації за певних обставин. Однак таких обставин у мене не було», – написав він.
Труханов також зазначив, що, згідно із законодавством, у разі позбавлення громадянства України повноваження міського голови припиняються з моменту ухвалення міською радою рішення, яким прийнято до відома цей факт. До того моменту він має намір продовжувати виконувати свої повноваження.
«Рішення про позбавлення мене громадянства України я буду оскаржувати у Верховному Суді. І, якщо цього буде замало, то у Європейському суді з прав людини», – підсумував політик.