
Участь народних депутатів, які підозрюються антикорупційними органами, у голосуванні за законопроєкт №12414 не вважається автоматичним порушенням через конфлікт інтересів.
Про це повідомило Національне агентство з питань запобігання корупції у відповідь на запит «Слово і діло».
У НАЗК пояснили, що законодавчі норми щодо запобігання конфлікту інтересів не поширюються на участь депутатів у голосуванні за законопроєкти, які стосуються широкого кола осіб, включаючи їх самих як громадян.
Там також зазначили, що згідно з Конституцією України, народні депутати не несуть юридичної відповідальності за свої голосування та висловлювання у Верховній раді.
Водночас питання наявності конфлікту інтересів у таких випадках розглядається індивідуально – з урахуванням змісту законопроєкту чи можливого впливу на особисті інтереси депутата.
«Суть приватного інтересу народного депутата як однієї зі складових конфлікту інтересів визначається у кожному конкретному випадку залежно від змісту законопроекту, можливості його впливу на обсяг прав та обов’язків народного депутата, наявності в нього особистої зацікавленості у певних правових наслідках реалізації положень закону після його прийняття. У народного депутата приватний інтерес може існувати, зокрема, у випадку, якщо положеннями законопроекту, у розгляді та прийнятті якого він бере участь, передбачається надання переваг, благ, вигод для конкретної юридичної чи фізичної особи, позаслужбовими зв’язками із якою він пов’язаний у момент розгляду відповідного законопроекту, чи навпаки – передбачається настання негативних наслідків для таких осіб», – зазначили у НАЗК.