Міжнародна команда дослідників зʼясувала шість рис людей, яких вважають «крутими». І ці риси виявилися спільними для всіх країн — від Південної Кореї до США і від Китаю до Мексики.
Дослідження опублікували в науковому журналі Journal of Experimental Psychology.
Результат засвідчив, що риси, які повʼязують з «крутими» людьми, часто схожі на ті, що мають «хороші» люди. Однак ці два поняття не збігаються.
«Круті» сприймаються як більш екстравертні, гедоністичні, сильні, авантюрні, відкриті та автономні. Натомість «хороші» — більш традиційні, надійні, впевнені, спокійні, доброзичливі, турботливі та сумлінні.
Ці відмінності d розумінні «крутих» і «хороших» людей однакові в багатьох країнах.
Дослідники з Університету Адольфо Ібаньєса, Університету Аризони та Університету Джорджії проводили експерименти з 2018 до 2022 року у дванадцяти країнах: Австралії, Чилі, Китаї, Німеччині, Індії, Мексиці, Нігерії, Іспанії, Південній Африці, Південній Кореї, Туреччині та Сполучених Штатах. У дослідженні взяли участь майже шість тисяч людей.
«Усі хочуть бути крутими або принаймні уникнути стигми некрутості, а суспільству потрібні круті люди, бо вони кидають виклик нормам, надихають на зміни і розвивають культуру», — прокоментував співкерівник дослідження Тодд Пеццуті, доктор філософії, доцент кафедри маркетингу в Університеті Адольфо Ібаньєса в Чилі.
Водночас він вважає, що «крутість» еволюціонувала з часом, і хоч не втратила своєї гостроти, проте стала більш функціональною і, зокрема, комерційно вигідною. На це вплинули розвиток і охоплення індустрії моди, музики та кіно.