Головний архітектор Миколава не підтримує знесення дубів заради будівництва АЗС: «Ми навпаки давали вимогу щодо додаткової висадки дерев»

  • 13:26
  • 04.07.2025
поляков

Головний архітектор Миколаєва Євген Поляков вважає неправильними дії компанії ТОВ "Світ здоровʼя", яка заради будівництва комплексу АЗС та автомагазину планує знести майже 200 дубів у зеленій зоні по проспекту Богоявленському ріг вулиці Кобера. Адже раніше була вимога, навпаки, збільшуваи кількість зелених насаджень на цій ділянці. 

Про це посадовець заявив під час онлайн ефіру в соцмережах 2 липня.

Євген Поляков зауважив, що департамент архітектури не погоджує вирубку дерев, адже це не входить до їх повноважень.

— Є визначена законна процедура. Якщо якісь втручання у зелені насадження відбуваються, вони відбуваються без погодження нашого департаменту, – заявив головний архітектор Миколаєва.

У свою чергу він заявив, що завжди виступає проти вирубання дерев, якщо без цього можливо обійтись. Що ж стосується ситуації щодо забудови зеленої зони, то на думку Євгена Полякова, вирішальне слово в цій ситуації має бути за місцевими мешканцями.

— Ситуація, яка склалася по проспекту Богоявленському, в той момент, коли публікувалися ці новини, ми не погоджували таке рішення і на сьогодні його не погодили. Тоді я сказав, що це процедура, яку розглядають екологи на слуханнях і відповідно процедури оцінки впливу на довкілля. Наразі так і відбувається. Головне, хто повинен сказати своє слово – це громада. Просто забирати у людей дерева – не можна. Я вважаю, це неправильне рішення. Якщо щось робити, то треба робити першу висадку, потім ще раз висадку, потім пересадку, а потім розмовляти про видалення того, що можна за оцінкою впливу на довкілля зробити. Забрати просто все – це неправильно, це не для міста, не для його мешканців. І я думаю, що нормальний бізнес таким шляхом не піде і не буде реалізовувати такі свої бажання. Тому що вони відразу вступлять з нами в конфлікт. Тому що є умови договору, які передбачають, що не можна змінювати екологічну ситуацію і це є порушенням умов договору, – заявив Поляков.

Також він повідомив, що коли ситуація вперше спливла у ЗМІ, то департамент архітектури одразу звернувся до екоінспекції листом з проханням одразу повідомляти у разі появи інформації щодо знесення зелених насаджень. Однак, це прохання не було виконане. Тому, Євген Поляков заявив, що повторно звернеться до управління екології Миколаївської ОВА.

— Тому будемо вживати відповідних заходів, якщо це буде зроблено. Ми навпаки давали під час планування території додаткову вимогу у висаджуванні дерев, як у межах відведеної земельної ділянки, так і оточуючих територій, для того, щоб збільшити кількість зелених насаджень, які навколо цієї магістральної вулиці є. Це є в документах і ми про це відкрито і говорили, – заявив він.

Нагадаємо, як 2015 року миколаївці вкотре пікетували будівництво на вулиці Кобера. Зокрема мешканці висловили своє занепокоєння тим, що вони так і не отримали достовірної інформації про призначення споруди, її проєкт, наявність необхідних погоджень і загалом про законність робіт. Після цих звернень мер Юрій Гранатуров заявив, що будівництво буде припинено до моменту визначення його доцільності та законності. Пізніше Гранатуров запропонував розірвати договір із забудовником зазначеної зеленої зони. Однак проблема так і не вирішилася. Після ще низки звернень мешканців до Гранатурова, виконком Миколаївської міської ради звернувся до прокуратури, управління державного архітектурно-будівельного контролю та міліції з проханням розібратися з цією забудовою. Однак будівництво все одно продовжилось.

Новини

4 липня 2025
3 липня 2025