
На сесії Миколаївської облради 1 травня депутати ухвалили низку рішень, важливих для медичної галузі регіону. Зокрема, оновили статути кількох закладів — обласної клінічної та дитячої лікарень, а також фтизіопульмонологічного центру. За словами голови обласної ради Антона Табунщика, це стало завершальним етапом реорганізації медичних установ обласного підпорядкування.
Про це ідеться в сюжеті телеканалу «МАРТ».
- Ми нарешті завершили процес реорганізації наших комунальних закладів медичної сфери. Ми змінили відповідні статутні документи і зараз цикл реорганізації вже завершено. У звіті зазначена майже вся хронологія, яка була зроблена для того, щоб ми дійшли до цього етапу. Це створення робочої групи, аналітика фінансових показників, досвід Дніпропетровщини, важка юридична праця. При підтримці апарату обласної ради профільної комісії, воно все було зроблено і доведено до логічного завершення.
Попри реорганізацію, увесь кадровий склад та обсяг медичних послуг заклади зберігають, додає Антон Табунщик. Своєю чергою, голова профільної комісії облради Ірина Шабільянова пояснила, що ці зміни є важливим етапом на шляху до створення єдиного госпітального округу.
- Цей процес розпочато у 2024 році з об’єднання обласних закладів. На їхньому досвіді ми бачимо, що після об’єднання бюджет, який отримують вони у вигляді коштів НСЗУ, значно збільшився. І це незважаючи на те, що ще не додано 25%, якщо госпітальний округ створено.
Тобто, створення такої мережі дасть змогу для кожного закладу збільшити фінансування від Національної служби здоров’я України на 25% за кожним законтрактованим пакетом.
- Це не враховується формування основного бюджету лікувального закладу. Те, що він отримує за результатами своєї роботи, наприклад, з квітня по вересень, як робить НСЗУ, вибирає кількість пацієнтів, які були проліковані. Це додатково кошти, які дають змогу лікарні розвиватися в цілому для закупки необхідного обладнання, розхідних матеріалів, проведення ремонтних робіт, а також для забезпечення кадрового потенціалу, а саме виплати достойної зарплатні і преміювання співробітників лікарні, — зазначила Ірина Шабільянова.
Усе це стане можливим, як тільки госпітальний округ буде створено та затверджено Міністерством охорони здоров’я.
- А також це ще спростить контрактування з Національною службою здоров’я. В цьому році Національна служба здоров’я провела нове введення, і тому якщо вже створений госпітальний округ, то лікарням, які входять до нього, саме кластерним і загальним, вже не треба щорічно подаватися на контрактування. Вони матимуть змогу контрактування найменше на три роки, що набагато спростить процес взагалі контрактування. І, звісно, попередить оті ризики неотримання лікарнями коштів, коли ми маємо деякий період, коли кошти до лікарні не надходять. На початку року є у деяких лікарнях, які мають мало заощаджень, ризик невиплати заробітної платні своїм співробітникам.
Саме через це цьогоріч деякі лікарні мали затримки із фінансуванням, тож створення такого госпітального округу допоможе уникнути подібних проблем. Наразі обласна влада продовжує працювати над його формуванням.
- Голова профільної комісії Ірина Шабельянова відвідала декілька закладів разом з заступником голови обласної ради, а також членами її постійної комісії з охорони здоров’я і проаналізували поточний стан об’єднання міських і районних лікарень в Первомайській громаді. Це черговий крок до формування госпітальної мережі, і це дуже важливо, — наголосив Антон Табунщик.
Роботу над створенням такого округу на Миколаївщині планують завершити до закінчення воєнного стану. Усе для того, щоб жителі області мали змогу отримувати якісні та доступні медичні послуги.