Сонячні батареї будуть встановлені в п’яти закладах освіти й дитячому садочку.
Про це стало відомо на засіданні виконавчого комітету Одеської міськради.
Мова про ліцеї за номерами 9, 62, 81, 86 та 92 і дитячий садочок № 195.
Спеціалісти вже розробили кошторисну документацію для ремонту інженерних мереж з подальшим встановленням панелей.
В Одесі вже є дитячі садочки, в яких така ініціатива була реалізована, відзначила директорка міського департаменту освіти Олена Буйневич. Встановлення нових батарей, які дозволять працювати школам під час відключення світла — це завжди сприймається позитивно — підсумувала чиновниця.
«В деяких садочках вони встановлені ще до початку повномасштабного вторгнення. Встановлення нових сонячних батарей — це чудова ініціатива. Будь-яке енергозбереження ми сприймаємо на ура, адже це економить кошти», — прокоментувала директорка департаменту освіти Олена Буйневич.
У деяких дитячих садках також вже є накопичувальні батареї, але їх на все місто не так багато, — розповідає Буйневич.
«У деяких закладах вже встановлені накопичувальні батареї за допомогою ЮНІСЕФ і ми будемо просити депутатів, аби нам виділили ще кошти на такі ж», — каже Буйневич.
Скільки це буде коштувати, поки не зрозуміло. Це питання будуть вирішувати на засіданні постійної комісії з питань планування, бюджету і фінансів, — розповів депутат Одеської міськради Олег Звягін.
«У нас є проекти, які були зроблені за гроші благодійних організацій, вони повністю реалізовані і вже працюють. А щодо цих панелей, чекатимемо на документи і на комісії вирішуватимемо питання щодо виділення грошей на їхнє встановлення», — зазначив депутат міської ради Олег Звягін.
Скоріше за все, це сонячні батареї, які раніше передавали місту благодійні організації, розповіло «Думській» джерело в міській раді. А ось сам ремонт мереж й встановлення накопичувачів зазвичай коштує більше, ніж самі понелі, додав наш співрозмовник.