Підприємства, що були розташовані на території активних бойових дій, можуть бути звільнені від стягнення заборгованості за кредитами, – нардеп Гайду

  • 12:22
  • 26.12.2024
нибулон черноморов гайду

Парламентом прийнято за основу законопроект, спрямований на вирішення проблем підприємств, які втратили активи і земельні ділянки, що позбавляє їх можливості вести господарську діяльність і виконувати зобов’язання перед банками-кредиторами.

Про це повідомляє пресслужба народного депутата України Олександра Гайду.

Мова йдеться про звільнення окремих категорій позичальників від обов'язку виконання грошових зобов'язань за кредитом або позикою на час дії воєнного стану та протягом року після його завершення.

- Під час повномасштабного вторгнення у найбільш складному становищі опинились аграрії, які втратили не лише переважну кількість активів, але і головний засіб виробництва і отримання доходу – земельні ділянки. Це позбавляє їх можливості вести свою господарську діяльність, та, відповідно, виконувати свої зобов’язання перед банками-кредиторами за раніше залученими кредитами. Для таких підприємств, відновлення виробництва можливо лише після завершення бойових дій та розмінування земельних ділянок. Відповідно, лише після цього у них з’явиться можливість продовжити обслуговування раніше отриманих кредитів. Спроби примусового стягення з них заборгованість вже зараз ведуть лише до їх остаточного банкрутства та у багатьох випадках втрати фізичними особами-поручителями майна та засобів для існування, - зауважив один з авторів законопроекту, голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

Прийнятим законопроектом пропонується на період дії воєнного стану в Україні та протягом одного року з дня його припинення або скасування встановити заборону на примусове стягнення з боржників, чиє заставне майно знаходилось на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, а також з лізінгоодержувачив та фізичних осіб-поручителів за такими договорами, заборгованості, процентів, комісій, неустойки (штрафу, пені) та інших платежів) за договором кредиту (позики), примусового стягнення лізингових та інших платежів за договором фінансового лізингу, а також заборону примусового звернення стягнення на предмет застави, примусового повернення об’єкта фінансового лізингу.

Передбачається продовження строку дії договору кредиту (позики) та договорів, укладених для забезпечення виконання зобов’язань за таким договором кредиту (позики), на строк призупинення нарахування та сплати відповідного грошового зобов’язання.

Також пропонується на строк дії призупинення нарахування та сплати грошового зобов’язання за договором кредиту (позики), та призупинення нарахування та сплати лізингових платежів, зупинення вчинення виконавчих дій та заходів примусового виконання рішень (у тому числі накладення арешту на кошти), повернення об’єкта фінансового лізингу, стягнення лізингових та інших платежів.

– Підтриманий законопроект є важливим кроком на шляху підтримки економіки Миколаївщини, яка є однією з найбільш постраждалої області внаслідок бойових дій. Законопроект дозволить місцевим підприємствам зосередитися на відновленні виробничих процесів, відбудові підприємств, збереженні робочих місць і стабілізації бізнесу, без додаткового фінансового навантаження та надасть можливість зберегти економічну стабільність у регіоні, - резюмував Олександр Гайду.

Новини

26 грудня 2024
25 грудня 2024