Застосунок «єППО», який розробили українські волонтери «Технарі», допомагає закрити українське небо на 80%. Про це написала заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
«єППО» створили понад два роки тому, щоб цивільні могли допомогти Повітряним силам знаходити ворожі цілі, що низько літають. За словами заступниці, такого відсотка вдалось досягти завдяки популярності застосунку — він має понад 600 000 завантажень та 200 000 активних користувачів.
«Дуже часто російські ракети ховаються від радарів у складних ландшафтних умовах, і виявити їх можна тільки побачивши або почувши. Тут на допомогу і приходить українська розробка», — написала Черногоренко на своїй сторінці у Facebook.
Як користуватися «єППО»
Щоб повідомити Повітряні сили про ворожі цілі, спершу треба пройти ідентифікацію через «Дію». Далі:
- Відкрити застосунок;
- Обрати тип об’єкта: дрон, ракета, літак чи гелікоптер;
- Натиснути велику червону кнопку, щоб надіслати повідомлення;
Через 2–7 секунд інформація з’явиться на картах повітряної оборони у всіх офіцерів. Система використовує штучний інтелект, щоб точно спрогнозувати траєкторію руху цілей, які відпрацьовуватимуть мобільні вогневі групи.
У 2023 році до програми додали функцію «У тебе летить». Вона попереджає користувачів, що ракета може рухатись в їхньому напрямку.
«єППО» створила група одеських волонтерів «Технарі» на чолі з Геннадієм Сульдіним і Андрієм Косяком. Волонтерська ініціатива «Технарі» у складі громадської організації «Оборона Одеси 2.0» працює з весни 2022 року. Допомагали переважно оптикою та електронікою підрозділам артилерії, ППО, розвідки.