У КНУ імені Шевченка обмежили використання Telegram — зайти у месенджер не можуть й студенти, які живуть у гуртожитку

  • 07:17
  • 06.11.2024
QCSpVrnfUvQojJOL2p4nvnehWuWCX2hJ0dipCNmG

У Київському національному університеті імені Шевченка обмежили використання Telegram. Викладачам та працівникам вишу заборонили користуватися соцмережею на пристроях закладу. Зайти у Telegram не можуть й студенти, які користуються університетським вайфаєм. Розбираємось, що сталося.

У розпорядження AIN.UA потрапив наказ «Про обмеження використання месенджера Telegram в Університеті як об’єкті критичної інфраструктури», підписаний ректором КНУ Володимиром Бугровим. Його достовірність підтвердив для AIN.UA директор центру комунікацій КНУ Володимир Литвиненко.

Telegram у КНУ Шевченка – постанова

Telegram у КНУ - постанова

У наказі йдеться про те, що університет визначили критично важливим «для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період». Тож рішенняНаціонального координаційного центру кібербезпеки обмежити використання Telegram в органах державної влади, військових формуваннях і на об’єктах критичної інфраструктури розповсюджується і на виш

Якщо коротко підсумувати усі дев’ять пунктів наказу, то йдеться про наступне:

  • З 11 листопада Telegram не можна використовувати викладачам і працівникам КНУ на службових пристроях та у службових цілях.
  • Комунікація університету більше не буде вестися в Telegram: тобто видалять офіційний канал, чат-боти та внутрішні чати. Посилання на Telegram університету також видалять на офіційних сайтах та інших майданчиках вишу.
  • Натомість — мають знайти альтернативну соцмережу для комунікації з абітурієнтами, студентами та співробітниками (сторінки КНУ вже є у Facebook, Instagram та LinkedIn).
  • Також університет має «вжити всі необхідні технічні заходи для обмеження доступу до месенджера Telegram». Це означає, зокрема, заблокувати доступ до нього через університетські мережі.

За словами Володимира Литвиненка, видаляти Telegram зі службових пристроїв почали вже відсьогодні, 5 листопада. А що стосується комунікаційного телеграм-каналу — ще є місяць, щоб знайти альтернативу та переманити туди авдиторію.

Учора у телеграм каналі КНУ запустили опитування: у яку соцмережу хочуть мігрувати підписники — Facebook, Instagram, LinkedIn чи інші. Більшість обрали Instagram.

«Це все в нас є. З нового можуть бути WhatsApp-канали. Але вони ще не дуже досліджені, тому ми будемо ще розбиратися. Знову ж таки, в нас ще місяць на це. Тому ми будемо вести інформаційну кампанію, щоб наша авдиторія перейшла. Молодіжна авдиторія явно перейде в інстаграм», — сказав Литвиненко.

Заступниця директора з виховної роботи ННІЖ та асистентка кафедри редакційно-видавничих технологій і продюсування Олена Грозна розповіла AIN.UA, що підтримує це рішення.

За її словами, більшість робочих чатів ще на початку 2023 року мігрували в Google chat, який дає розширений функціонал через домен knu.ua (на якому зареєстровані всі корпоративні пошти як студентів, так і викладачів).

«Паніки серед студентів та викладачів я не бачу. В комунікації зі студентами ми використовували різні засоби: пошту, Google Class та Telegram, оскільки так було зручніше для студентів, — сказала заступниця. — Наразі ми в кожній групі зі студентами обираємо оптимальний канал звʼязку. Розглядаємо від Discord до WhatsApp. До зазначеного терміну плануємо перевести всі чати на нову платформу».

Використовувати Telegram в особистих цілях і на своїх пристроях — не забороняється. Але студенти не зможуть зайти у месенджер, якщо користуються університетськими інтернет-мережами.

Мешканка другого гуртожитку студмістечка КНУ анонімно розповіла AIN.UA, що вчора неофіційними чатами університету почала поширюватися інформація про заборону використання телеграму для навчального процесу. Але про студентів мови не йшло.

«Сьогодні вранці ми дізналися, що провайдер, що надає доступ до інтернету в КНУ, не вантажить телеграм. У жодному гуртожитку Студмістечка та на факультетах. Ми шоковані і занепокоєні, адже телеграм найпростіша платформа для особистого користування», — сказала вона.

«Студенти не можуть зайти у месенджер, якщо вони живуть в гуртожитку: в гуртожитку мережа університетська», — пояснив Володимир Литвиненко.

Новини

26 грудня 2024
25 грудня 2024