Миколаївська міськрада не змогла прийняти програму розвитку зарядних станцій та парковок для електрокарів

  • 12:55
  • 26.04.2024
287868_662a2fa4ddbb65_28242892

Депутати Миколаївської міської ради на сесії 25 квітня не прийняли програму розвиту електрозарядної інфраструктури.

Про це повідомляє «Шиповник».

Заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Ігор Набатов розповів, що на початку 2023 року Верховна Рада прийняла закон про використання автомобілів з електродвигунами, який передбачає розробку у громадах відповідних програм.

Як повідомлялося, мета програми полягає в розбудові електрозарядної інфраструктури, збільшенні кількості електромобілів у громаді та поліпшенні екологічної ситуації в місті. Вона включає широкий спектр заходів, серед яких будівництво нових зарядних станцій як у місті, так і на міжміських маршрутах, створення умов для паркування та обслуговування електротранспорту.

Наразі у розробленій ДЖКГ програмі на п’ять років закладено суму у 6,25 мільйонів гривень. Цьогоріч передбачено 850 тисяч, з яких 690 — з бюджету міськради. Але, як зазначив Ігор Набатов, зараз виділення коштів ще не обговорюється.

Він також повідомив, що на фінальній стадії знаходиться питання підписання меморандуму з підприємством «МЕК», яке буде за власний рахунок встановлювати зарядні станції. За словами ДЖКГ, програма визначить яким чином і де будуть встановлювати станції.

Депутатка від «Євросолідарності», голова комісії з питань законності Олена Кісельова виступила проти прийняття цієї програми зараз та наполягла на її допрацюванні та проходженні усіх комісій.

— Напевне у нас має бути така програма. Але вона має бути виписана і вичитана, а не «прийняття рішення заради рішення». 690 тисяч на цей рік. Напевне, 690 тисяч у Миколаєві можна прилаштувати на якісь більш реально потрібні речі. Чисто теоретично зарядні станції потрібні, ми можемо говорити про забруднення повітря, економію ресурсів і таке інше. Але програма має бути виважена, «вистраждана» з бізнесом. Бо бізнес в Миколаєві потерпає, а ми кошти бюджетні витрачаємо. Можливо, ми могли б знайти якісь інші механізми взаємодії, — зазначила Олена Кісельова.  

Депутат «Пропозиції», голова адміністрації Центрального району Олександр Береза, навпаки, підтримав програму.

Він заявив, що програма «спрямована на перспективу і повністю відповідає загальносвітовим трендам».  

— І ми, навіть знаходячись сьогодні у війні, маємо думати про майбутнє, заради якого і лишаємося в місті і намагаємося працювати, щоб у нього був розвиток, — сказав він, додавши, що прийняття такої програми сприяє інвестиційному іміджу міста.

Депутат від «Нашого краю» також вважає, що зарядні станції зараз потрібні — з точки зору ще одного джерела наповнення бюджету, однак також вважає, що питання необхідно допрацьовувати. Він вважає, що місто може видавати ліцензії на встановлення таких станцій, аби отримувати доходи від діяльності станцій.

В результаті депутатам не вистачило голосів, аби прийняти програму.

Новини

6 травня 2024
5 травня 2024