Це питання справедливості: нардеп Чорноморов проти передання військового ПДФО в держбюджет

  • 14:00
  • 29.09.2023
нибулон черноморов

На сьогоднішній сесії Миколаївської міськради, 29 вересня, свою думку щодо вилучення з бюджету міста військового ПДФО вислови народний депутат Артем Чорноморов.

Він наголосив, що проти єдиного підходу до всіх областей України, які перебувають в абсолютно різних умовах.

– Зараз не йдеться про бруківку чи парки. Це питання справедливості і не може мати ніякої політичного забарвлення. Бо єдина політична позиція, яку висловив ще Президент України, Миколаїв - це місто-герой, що стояло щитом на захисті всієї країни та вберегло Одеську область».

Він зазначив, що для нього було великим подивом, коли Мінфін під одну копірку з'єднало всі області, вирішивши забрати військове ПДФО.

– На мою думку, не можуть в одному рядку бути Миколаїв та Львів. Де у Львові зараз під час війни будуються готелі за мільйони гривень. Бо в нас є Коблево, яке є теж курортом, а там був і ковід, а зараз війна і це єдиний дохід громади. Я проаналізував ситуацію та не можу зрозуміти: невже мешканці області, якщо їх рідні воюють за країну і приписані до частин в Миколаєві, не заслуговують на те, щоб в них хоч якось місто могло залатувати свої рани самостійно. Миколаїв — друге місто після Маріуполя по ракетним обстрілам. 

Я не говорю, що не треба підтримувати військових. Я знаю, що Миколаїв, інші громади роблять це систематично. Але має бути справедливість, де в одному рядку стоять Миколаївська, Херсонська, Запорізька області, бо ці області оберігають інші регіони, куди перемістився бізнес,– зауважив нардеп.

Нардеп Чорноморов не вважає, що не треба подавати ці правки до бюджету, бо буцімто Мінфін їх не підтримає.

– Це різні за свої станом області. Хто проаналізував, скільки бізнесу пішло з Миколаєва до інших областей? Архітектура України на сьогодні змінена. І коли говорять, що ми напрацюємо механізм субвенцій. У бюджетного комітету було три роки, щоб портова інфраструктура працювала податками на наше місто. На сьогодні цей закон не був прийнятий. Коли всі кажуть: зараз весь бюджет на армію. Запитання до бюджетного комітету: коли виділяли гроші на пам'ятники та серіали, де були ці потреби? 

В такий важкий час мають бути справедливість. Для цього у нас є міністр Верещук, яка виділяє зони — червону, жовту та зелену, де можуть працювати ЦНАПи і так далі. То чому це не може працювати щодо ПДФО? Наша обдасть, яка кровоточила і продовжує це робити, має право на те, щоб самостійно загоювати свої рани,– додав Чорноморов. 

Народний депутат заявив, що буде подавати правки в бюджетний кодекс 2024 року в кількох варіантах. Перший: області, які знаходяться в жовтій смузі, залишають в своїх бюджетах повністю військове ПДФО, бо в них нема бізнесу і можливості заробляти. Другий варіант: знімати в цих областях жовтої зони податок з надбавок заробітку військових, але з основної заробітної плати залишати. Третій варіант: визначити ряд областей, де багаторазово збільшилося ПДФО через релокацію бізнесу, щоб був баланс.

Чорноморов запевнив, що він буде добиватися справедливого рішення з цього питання.

Депутати міськради подякували народному депутату за його позицію. Голова бюджетної комісії Федір Панченко підкреслив, що в цьому випадку не йдеться про політичні баталії чи ігри, це питання лежить лише в економічній площині. Тому він сподівається, що депутати Верховної Ради розберуться в цьому питання.

Новини

10 грудня 2023
9 грудня 2023