Уряд затвердив порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану

  • 12:12
  • 28.01.2023

Уряд на засіданні 27 січня затвердив порядок бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобовʼязаних під час дії воєнного стану.

Про це повідомив постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Також Кабмін затвердив порядок та критерії визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. 

Крім того, уряд встановив, що відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, які були надані військовозобовʼязаним рішеннями Мінекономіки, є чинними протягом строку, на який вони надані.

Нагадаємо, що 4 грудня 2022 року набув чинності закон, який стосується бронювання військовозобов’язаних, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Водночас уряд мав розробити новий поряд бронювання, що включатиме критерії віднесення підприємств до критичних.

Згідно з законом, бронюванню підлягають військовозобов'язані, які працюють:

  • в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, якщо необхідно для функціонування цих органів в особливий період;
  • на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), коли це необхідно для виконання мобілізаційних завдань (замовлень);
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які виробляють товари та надають товари оборонного призначення для ЗСУ та інших військових формувань в особливий період;
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки в особливий період. 

Також РНБО доручила СБУ перевірити законність рішень Міністерства розвитку громад, обласних, Київської міської та військових адміністрацій про виїзд українців за кордон.

Новини

23 березня 2023
22 березня 2023