Президент Зеленський підписав законопроект про посилення кримінальної відповідальності військовослужбовців

  • 14:33
  • 25.01.2023

Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт 8271, який посилює кримінальну відповідальність військових за невиконання бойових наказів, втечу з поля бою чи військової частини.

Відповідна інформація опублікована на сайті ВР.

Цей закон підтримував головнокомандувач Валерій Залужний попри критику правозахисників, частини суспільства та петицію на сайті Президента про накладання на нього вето.

Станом на 24 січня законопроєкт повернуто з підписом Президента.

Законопроєкт 8271 був проголосований у ВР 13 грудня і направлений на підпис Президенту. Його підтримали всі політичні сили, окрім «Голосу».

Згідно з пояснювальною запискою, проєктом закону пропонується внесення змін до статей 69 та 75 Кримінального кодексу України щодо «виключення можливості призначення більш м'якого покарання військовослужбовцям, ніж передбачено законом та звільнення від відбування покарання з випробуванням».

Також підвищується рівень санкцій за вчинення військових адміністративних правопорушень.

Закон пропонує надати повноваження Військовій службі правопорядку у ЗСУ здійснювати огляд уповноваженими посадовими особами військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів під час проходження зборів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння з використанням технічних засобів та тестів.

Петиція з проханням до президента ветувати законопроєкт була опублікована 15 грудня і набрала за добу понад 25,5 тисяч голосів при необхідних для розгляду 25 тисячах.

Новини

28 січня 2023
27 січня 2023