В Одесі затримали подружжя російських шпигунів, які готували удари по ППО та складах ЗСУ

  • 13:50
  • 08.12.2022
e2b445d7d6b2e968b2cb84cbd2f8dc0f_id76393_1300x820_12_650x410

СБУ затримала в Одесі подружжя шпигунів Росії, які готували ракетні удари по ППО й артилерійських складах ЗСУ.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

– Зловмисники збирали розвіддані про місця можливої дислокації та переміщення підрозділів протиповітряної оборони ЗСУ на території регіону. Втім співробітники Служби безпеки своєчасно викрили російську агентуру і встановили контроль за нею ще на первинному етапі підривної діяльності, - пише пресслужба.

Зазначається, що один із затриманих - чоловік, який народився в Одесі, а пізніше вступив до армії Росії й брав участь у бойових діях в Чечні. Його дружина - громадянка Росії. Обидва були відправлені до України у 2018 році, аби створити на півдні власний агентурний апарат.

Ще до початку повномасштабного вторгнення агенти збирали дані про обстановку в регіоні й розширювали коло знайомств.

– А вже після 24 лютого насамперед намагалися виявити бойові позиції зенітно-ракетних комплексів "Crotale" і розташування польових артилерійських складів з боєприпасами до ЗРК. Розвідувальна інформація потрібна була окупантам для здійснення повітряних ударів ракетами класу "Калібр" або "Кінжал" по українських військових об’єктах, - додає СБУ.

Також шпигуни збирали дані й про підрозділи наших воїнів на Херсонському напрямку. Усю інформацію вони відправляли "зв’язковому" - мешканцю Севастополя, який негласно співпрацює з розвідкою Росії, однак для прикриття використовував посаду очільника благодійного фонду.

 

Нагадаємо, СБУ прийшла з обшуками до двох монастирів МП у Житомирській області.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

8 лютого 2023
7 лютого 2023