Ще більше ППО. США оголосили про новий пакет допомоги Україні

  • 20:37
  • 10.11.2022
_sallivan_gettyimages_1243632234_650x410

У четвер, 10 листопада, США оголосили про надання нового пакету військової допомоги для України. Збройним силам України передадуть додаткові ракети для систем протиповітряної оборони.

Про це заявив радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван.

На потреби Збройних сил України будуть передані ракети для систем ППО Hawk, а також чотири системи ППО Avenger. Вони оснащені ракетами Stinger.

– Сьогодні Сполучені Штати оголосять про інший пакет допомоги Україні в галузі безпеки, включаючи важливий внесок у систему протиповітряної оборони, – сказав Салліван.

За його словами, це обладнання доповнить інші внески протиповітряної оборони, які були оголошені союзниками та партнерами США.

– Посилена протиповітряна оборона буде критично важливою для України, оскільки Росія продовжує використовувати крилаті ракети та безпілотники іранського виробництва для нападу на критично важливу цивільну інфраструктуру, – додав радник президента США.

ППО Hawk

Зенітно-ракетний комплекс є попередником системи протиракетної оборони Patriot. Спочатку комплекс розроблявся для знищення літаків, пізніше був доопрацьований для перехоплення ракет у польоті. Сам комплекс оцінюється в 15 млн доларів, а ракети до нього - по 250 тисяч доларів за одну одиницю.

ЗРК Avenger

Це самохідний зенітно-ракетний комплекс ближньої дії, розміщений на шасі автомобіля HMMWV. Назва перекладається як "месник". Призначений для ураження повітряних цілей на висоті від 05 до 38 км і на дальності від 05 до 55 км.

До складу комплексу входять два контейнери по 4 ракети FIM-92 Stinger, зенітний кулемет калібру 12,7 мм та РЛС. Система виявлення є всепогодною і забезпечує виявлення цілей за будь-яких умов видимості за рахунок вбудованого тепловізора.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

5 грудня 2022