У росії визнали, що оголошення мобілізації вдарило по економіці – Bloomberg

  • 10:07
  • 20.10.2022
167445-1_large

Наказ президента росії володимир путіна призвати 300 тисяч резервістів для участі в бойових діях в Україні підірвав довіру споживачів та ділову активність і, ймовірно, чинитиме тиск на економіку найближчими місяцями.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на звіт дослідницького відділу центрального банку рф.

– У вересні відновлення економічної активності застопорилося, і до кінця місяця тенденція почала трохи погіршуватися, – йдеться у звіті.

«Часткова» мобілізація, перша з часів Другої світової війни, викликала відтік із країни понад 350 тисяч росіян, що посилило і без того гостру нестачу робочої сили та негативно вплинуло на довіру споживачів та бізнесу.

– Зміна споживчих настроїв на тлі зростаючої невизначеності може тимчасово стримати відновлення споживання на початку четвертого кварталу. Скорочення робочої сили після часткової мобілізації може ускладнити зусилля компаній щодо усунення обмежень з боку пропозиції та обмежити загальну тенденцію економічної активності найближчими місяцями, – цитує звіт видання.

У звіті також зазначено інші економічні наслідки путінського вторгнення в Україну: зазначається, що вплив санкцій США та Європи на нафтовий та високотехнологічний сектори ще доведеться відчути.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

7 грудня 2022