Франція може передати Україні ще до 12 САУ Caesar, - Le Monde

  • 18:34
  • 01.10.2022
_caesar_foto_suhoputni_viyska_zs_ukrayini_4_1_650x410

Франція готується поставити Україні нову партію САУ Caesar, які взяли із замовлення для Данії.

Про це повідомляє Le Monde.

– До цієї поставки можуть увійти від 6 до 12 гаубиць із п'ятнадцяти, запрошених Україною раніше, - йдеться у повідомленні.

За попередньою інформацією, наразі завершуються технічні обговорення, оскільки маневр є предметом принципової політичної угоди між трьома урядами. Це було виявлено під час листування в останні тижні між президентом Еммануелем Макроном, його українським колегою Володимиром Зеленським та прем'єр-міністром Данії Метте Фредеріксен.

– Операція є безпрецедентною та складною для французької влади. Техніка, яку Париж зобов'язується доставити до Києва, спочатку призначалася для Данії, в рамках розміщеного у 2017 році замовлення на 15 одиниць, доповненого ще 4 гарматами у 2019 році, - заявиили у виданні.

На даному етапі Копенгаген тим більше погодився б відмовитися від частини цього обладнання, оскільки воно все ще знаходиться в процесі технічної перевірки або навіть не все відповідає специфікаціям, які спочатку встановлені датчанами.

Caesar - це самохідна артилерійська установка нового покоління. Вона дозволяє вражати цілі противника на відстані 20 кілометрів. Франція вже передала Україні 18 таких САУ.

Нагадаємо, у ніч проти 1 жовтня російські війська вчергове обстріляли Миколаїв, ракета влучила у житловий будинок.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

2 грудня 2022
1 грудня 2022