Литва передасть Україні зимову форму для 25 тисяч військових

  • 17:28
  • 28.09.2022
1664368897_kostyum-zymovyj-pid-chas-vyprobuvan-u-karpatah-1024x768-1

Литва передасть Україні зимову форму приблизно на 2 мільйони євро. Загалом цього вистачить на 25 тисяч українських військових.

Про це повідомив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас, цитує Delfi.

Міністр вважає, що антизахідна риторика та ядерні погрози президента росії володимира путіна є спробою утримати країни Заходу від підтримки України. Проте Анушаускас запевняє, що підтримка Литви залишиться значною.

За його словами, вже зараз сума допомоги від Литви озброєнням та іншою військовою технікою становить приблизно 209 мільйонів євро. Зокрема Литва передала гаубиці калібру 105 мм та бронетехніку М113, а також екіпірувала вже 500 українських військовослужбовців.

У НАТО раніше повідомляли, що низка країн-членів Альянсу зобов'язалися поставити Україні зимову форму для військових. Загалом ішлося про те, що вони готові забезпечити приблизно 50% від запиту України.

Бельгія наприкінці серпня виділила 8 мільйонів євро на допомогу Збройним силам України. Ці гроші зокрема скерують на закупівлю зимового одягу для військових.

На початку вересня Данія підтвердила, що забезпечить українських захисників військовою формою та зимовим одягом. А 27 вересня у Міноборони України розповіли, що для українських захисників уже надходять великі партії зимової форми, і питання з її забезпеченням розв’яжуть уже через декілька тижнів.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

1 грудня 2022
30 листопада 2022