Путін відмовив генералам у проханні відступити від Херсона та врятувати російських солдатів,– NYT

  • 11:45
  • 24.09.2022
gettyimages_1237394406_2_650x410

Президент росії володимир путін все активніше бере участь в ухваленні стратегічних рішень щодо війни в Україні. Так, він відхилив прохання командирів відвести війська з Херсона.

Про це повідомляє New York Times із посиланням на американських чиновників, які знайомі зі звітами розвідки.

Генерали та командири росії вважають, що відступ із Херсона дозволив би зберегти техніку та життя солдатів. Наразі вони відрізані від решти військ Дніпром. Ймовірно, відхід із Херсона дозволив би перекинути війська на інші напрямки для відбиття контрнаступу ЗСУ.

Але путін відхилив пропозицію. Рішення російського президента, як кажуть джерела, призвело до зниження морального духу серед російських військових.

Відступ із Херсона був би «ще одним принизливим визнанням невдач у війні» та приніс би для України другу велику перемогу за один місяць після контрнаступу на Харківщині. Також відступ не узгоджувався б із псевдореферендумами, які окупанти проводять на захоплених територіях, зокрема Херсонщині.

За даними джерел, путін бере на себе все більшу роль у війні, зокрема він заявив генералам, що саме він ухвалюватиме стратегічні рішення щодо бойових дій. Така залученість путіна викликає напругу серед військового керівництва. Хоча він врешті дослухався до прохань командування та оголосив мобілізацію.

Розбіжності щодо Херсона — це лише останні непорозуміння між президентом росії та військовим командуванням. Як кажуть американські чиновники, старші офіцери сумнівалися у початковому стратегічному плані війни, що передбачав швидке захоплення Києва. російські офіцери вважали, що для цього недостатньо солдатів та зброї, пише NYT.

Занепокоєння офіцерів підтвердилися, і після поразки під Києвом путін послабив контроль над військовим плануванням. Тоді генерали розробили нову стратегію, яка зосередилася на масованих артобстрілах для виснаження українських військ.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

2 грудня 2022
1 грудня 2022