Жодна країна у світі поки не може судити Путіна за злочини в Україні, - МЗС

  • 15:48
  • 23.09.2022
kremlin_ru_201_650x410

Поки жодна країна у світі не може почати судовий процес над російським диктатором Володимиром Путіним. У світі наразі немає механізмів, щоб судити міжнародних злочинців з Росії.

Про це заявив посол з особливих доручень МЗС, агент України в Міжнародному суді ООН Антон Кориневич, повідомляє Укрінформ.

Він зазначив, що російські злочинці з керівництва країни повинні понести відповідальність за збройну агресію проти України. Проте поки можливості для цього немає.

– В національних судах не тільки України, а й інших держав як мінімум три особи не можуть бути притягнуті до відповідальності через те, що вони мають функціональний імунітет. Це - глава держави, глава уряду, глава МЗС, - сказав Кориневич.

Представник МЗС пояснив, що Міжнародний кримінальний суд не може поки працювати з злочинами агресії проти України. Для цього потрібно зробити декілька юридичних кроків.

Зокрема, Україна та Росія повинні ратифікувати Римський статут та Кампальські поправки щодо злочину агресії, що малоймовірно.

– Другий варіант - це Радбез ООН встановлює існування факту агресії проти України з боку РФ та передає справу на розсуд Міжнародного кримінального суду. І в першому, і в другому випадку шансів нуль, - додав посол.

Нагадаємо, в Україні пригрозили колаборантам через «референдуми».

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

6 жовтня 2022