Україна пропонує поширити морський «зерновий коридор» на експорт металу, - Качка

  • 15:10
  • 05.08.2022

Україна закликає міжнародних партнерів поширити угоду про «зерновий коридор» на інші товари, зокрема на метал.

Про це повідомив заступник міністра економіки Тарас Качка в інтерв'ю Financial Times.

Він висловив сподівання, що угода, що дозволяє розблокувати морський експорт українського зерна, буде дотримуватися. Тоді це стане зразком для далеких домовленостей, оскільки трейдери та експортери завжди перевіряють кордони.

– Це угода про логістику, про рух суден через Чорне море. Яка різниця між зерном і залізною рудою? - заявив заступник міністра економіки.

Нагадаємо, Україна разом з міжнародними партнерами в Стамбулі розробили план розблокування трьох портів на Чорному морі - Одеський, «Південний» і Чорноморський, які у 2021 році обробляли 70% товарообігу України. Це дозволить Україні експортувати понад 20 млн тонн зерна минулорічного врожаю.

Раніше економісти відзначали, що важливість галузей ГМК і АПК для України дуже висока, адже в сукупності вони займають в українській економіці частку в 35%. При цьому їх частка в експорті становить близько 70%.

Таким чином, розблокування портів для експорту українського металу дозволить Україні отримувати близько 1 млрд доларів валютних надходжень щомісяця.

Нагадаємо, уряд покращив прогноз щодо врожаю цьогоріч.

Фото про наслідки воєнних дій у Миколаєві можна подивитися тут.

Новини

10 серпня 2022
9 серпня 2022