Зеленський заявив про прогрес у військовому напрямку за підсумками переговорів у Женеві

  • 07:50
  • 19.02.2026
232309-1_large

Президент Володимир Зеленський повідомив про попередній прогрес у військовому напрямку за підсумками дводенних тристоронніх переговорів у Женеві. За його словами, українська делегація доповіла про конструктивний діалог сторін, зокрема щодо можливого моніторингу припинення вогню.

Про це стало відомо зі спілкування глави держави з журналістами.

«Передусім, ви знаєте, є два напрямки: військовий і політичний. Тут хочу сказати, що всі три сторони у військовому напрямку були конструктивні... Поки що те, що я почув, що в принципі військові розуміють, як моніторити припинення вогню і припинення війни, якщо буде політична воля. Вони, в принципі, там майже про все домовилися. Моніторинг буде точно за участі американської сторони. Я вважаю, що це конструктивний сигнал. Всі інші деталі: де, як моніторити, технічні нюанси – все це мені генерал Гнатов доповість у більш ширшому варіанті по поверненню», – зазначив Зеленський.

Водночас, за словами президента, політичний напрям переговорів, який охоплює чутливі питання, зокрема ситуацію на сході України та навколо Запорізької АЕС, виявився складнішим. Зеленський наголосив, що позиції сторін поки різняться, однак діалог триває, і сторони домовилися продовжувати переговори.

Зеленський додав, що детальнішу інформацію українська делегація надасть після повернення, а також підкреслив важливість ширшої участі європейських партнерів у переговорному процесі.

Новини

19 лютого 2026
18 лютого 2026
17 лютого 2026