Трамп погрожує новими санкціями проти росії, якщо ЄС не відмовиться від її нафти

  • 07:17
  • 16.09.2025
trumpum

Президент США Дональд Трамп у суботу заявив, що Штати готові запровадити нові санкції проти російського енергетичного сектору.

Про це повідомляє Reuters.

Водночас він наголосив, що це станеться лише тоді, якщо всі країни НАТО припинять закупівлі російської нафти й ухвалять аналогічні заходи.

  • Попри більш ніж три роки після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, США та Європейський Союз досі ведуть мільярдні торгівельні операції з росією.
  • ЄС залишається покупцем російських енергоносіїв, зокрема газу, нафти, добрив та сталі.
  • Хоча імпорт нафти з рф до ЄС скоротився з майже 29% у 2021 році до 2% у другому кварталі 2025-го, залежність у сфері газу, LNG та добрив зберігається.

У Сполучених Штатах імпорт з росії теж впав — із $14,1 млрд у 2021 році до $2,5 млрд за першу половину 2025-го. Водночас Вашингтон продовжує купувати російські добрива, уран та дорогоцінні метали.

Раніше уряд США також закликав ЄС запровадити 100% мита проти Індії та Китаю через закупівлю російської нафти.

Новини

16 вересня 2025
15 вересня 2025
14 вересня 2025