Від науки до дій: як ГО «Кінбурн» зміцнює екологічну спроможність громади

  • 09:19
  • 21.07.2025

Відновлення природи може бути точкою росту для всієї громади. Саме тому ГО «Кінбурн» нещодавно провела наукову експедицію з підводного моніторингу в Тилігульському лимані — не лише задля вивчення стану екосистеми, а й для зміцнення власної ролі в управлінні природними ресурсами, збереження екології та покращення біорізноманіття.

Про це повідомляється на сайті організації.

Під час експедиції було досліджено стан штучних рифів, які в попередні роки були встановлені для підтримки біорізноманіття. Проведено занурення, відеозйомку, відбір зразків. Попередні результати — позитивні: рифи активно заселяються рибами, водоростями, безхребетними. Це означає, що екосистема відновлюється.

Для Коблівської громади, що на Миколаївщині, це добрий знак: чиста водойма, збережена природа — це й нові можливості для туризму, екологічної освіти, співпраці з дослідниками, а головне — зміцнення ідентичності громади через піклування про власну територію.

До дослідження були залучені провідні наукові установи: Інститут морської біології НАН України, Національний університет кораблебудування ім. адмірала Макарова та Херсонський державний аграрно-економічний університет. Це дозволило поєднати практичний досвід громадськості з науковою глибиною — задля спільної мети: відновити Тилігул і дати громадам нові імпульси для розвитку.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в межах Проєкту «Імпульс: розширення можливостей громадянського суспільства для стійкості та відновлення України», що реалізовується завдяки фінансуванню Норвегії (Norad) та Швеції (Sida), у партнерстві з Фондом Східна Європа. Зміст матеріалу не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження», Уряду Норвегії та Уряду Швеції.

Новини

21 липня 2025
20 липня 2025