«Жива лабораторія» для розвитку туризму в Куцурубській територіальній громаді

  • 10:53
  • 25.05.2025

В Миколаєві 16-17 травня відбувся один з найважливіших етапів міжнародного проєкту TOURAL – «Living Lab». 

Про це СВІДОК.info повідомили організатори.

«Living Lab» з англійської мови «Жива лабораторія» – це середовище для спільної роботи усіх представників громади – це управління, бізнес, громадськість та наукові експерти. Тобто було залучено зацікавлених сторін, які прагнуть покращенню та розвитку туристичної індустрії та інфраструктури Куцурубської громади.

Плідна робота розпочалась із привітального слова голови Національного екологічного центру України (НЕЦУ) - Руслана Гаврилюка та голови ГО «Кінбурн» Миколи Грубого. Модераторка роботи та проєктний менеджер Крисінська Діана представила основну інформацію про проєкт TOURAL, зазначила програму та план подальшої роботи.

Основна робота проводилась у двох сесіях. Перша сесія — уявлення про майбутнього громади через 10 років по трьох пріоритетних напрямках, які було визначено в попередньому опитуванні, а саме:

  • покращення транспортного сполучення;
  • покращення туристичної інфраструктури;
  • розвиток навичок, актуальних для туристичного сектору, через навчання.

Учасники фіксували наявність сильних сторін та перспективні вектори розвитку туристичної ланки на території Куцурубської територіальної громади. Учасники були розділені на 3 робочі групи, які ділилися креативними ідеями та досвідом з різних сфер своєї діяльності для майбутньої.

Одна група працювала над створенням сучасної креативної сталої інфраструктури: садиби, ресторани, санаторії для військових. Друга — над створенням креативного центру природної спадщини: туристичні доріжки, інформаційні стели, центр відновлення тварин, рослин (постраждалих від війни). Третя — над створенням культурно-історичного центру Ольвія: розвиток туристичної діяльності ольвійської хори, створення культурних центрів розвитку на унікальних локаціях ольвійської хори, центру підводного туризму та інше. Фасилітаторами в роботі секторів були - Крисінська Діана, Інна Тимченко, Руслан Волчецький.

Друга сесія Живої Лабораторії мала назву «Радари майбутнього» та була присвячена визначенню необхідних почергових етапів змін та дій для реалізації пріоритетних напрямків, над якими працювали групи. Окрім того, працювали над визначенням дійових та відповідальних сторін, яких можна залучити для реалізації. Робота та спілкування була жвавими та продуктивними, на завершення сесій учасники Лівінг Лабу визначили перші кроки в реалізації напрацьованого.

В межах Живої Лабраторії було організовано виступи експертів на актуальні для учасників теми щодо відкриття власного бізнесу, його запуску та просуванню, можливостей пошуку фінансової грантової підтримки власних ідей. Цю інформацію детально презентував Руслан Волчецький. Окрім того, Анна Космачова розкрила тему розвитку власного бренду через  та особливостей просування власного продукту в соцмережах. Ці виступи викликали в учасників живу активну дискусію та діалог.

З метою ознайомлення учасників з практичним досвідом та можливістю реалізовувати свої туристичні ідеї та проєкти, навіть у воєнний період, було організовано візит до унікальної енто-садиби «Сузір’я Степу», де учасників чекав теплий прийом та екскурсія від господарів садиби, родини Ємельянцевих

Родзинкою Живої Лабораторії став майстер-клас з Таврійського живопису, який провела для учасників Живої Лабораторії, художниця Любов Паранюк. Учасники не тільки ознайомилися з особливостями та унікальністю цього виду творчості, а й особисто створили унікальні сувеніри. Жива лабораторія проходила в затишному просторі Файта та Центральній бібліотеці імені Кропивницького.

Захід проводився в рамках проєкту – TOURAL «Багатовимірна модель туристичних вертикалей, що сприяє стійкому збалансованому зростанню серед сільських і віддалених мереж і міських кластерів сільських регіонів, сприяючи макрорегіональному співробітництву», що фінансується Європейським Союзом. Погляди та думки, висловлені тут, належать виключно автор(ам) і не обов’язково відображають позицію Європейського Союзу. Європейський Союз та грантодавчий орган не несуть відповідальності за них.

Новини

25 травня 2025
24 травня 2025