
У вівторок, 20 травня, начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім ознайомився з роботою реабілітаційного відділення однієї з медичних установ обласного центру, у якому було проведено капітальний ремонт.
Реабілітація — це не лише про відновлення фізичних функцій, а насамперед про повернення людини до повноцінного життя, соціальної активності та професійної діяльності. В умовах повномасштабної війни, коли зростає кількість пацієнтів із важкими пораненнями, високоякісна реабілітація набуває особливого значення.
Відділення надає як стаціонарну, так і амбулаторну допомогу. Щорічно тут можуть проходити відновлення близько 500 пацієнтів, зокрема й військовослужбовці, які отримали поранення на фронті.
Цілодобово працюючи, відділення розраховане на 20 ліжок і надає допомогу за чотирма ключовими напрямами: неврологічним, кардіо-респіраторним, посттравматичним та опорно-руховим.
У закладі функціонує мультидисциплінарна команда фахівців: лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, логопед, психолог та асистенти. Разом вони створюють індивідуальні плани відновлення для кожного пацієнта.
Для реабілітації пацієнтів відділення оснащене сучасним обладнанням, зокрема:
- електричними тренажерами для кінцівок;
- апаратами для електростимуляції й ультразвукової терапії;
- засобами для позиціонування та пересаджування пацієнтів;
- спеціальними ортезами, балансувальними платформами, дзеркалами для терапії;
- біговою доріжкою з підвісною системою, сходами з нахилом, брусами для відновлення навичок ходи та ін.
У 2024 році за підтримки міжнародної гуманітарної організації Project HOPE у відділенні проведено капітальний ремонт із дотриманням принципів інклюзивності та безбар’єрності. Було оновлено приміщення загальною площею 393 м² на суму понад 9 мільйонів гривень. У результаті пацієнти, зокрема й ті, хто довго перебуває на ліжку, отримали комфортні та безпечні умови для реабілітації.
Фахівці відділення постійно підвищують свою кваліфікацію, проходячи навчання у провідних клініках Польщі, США та Литви в рамках міжнародних програм.
Під час візиту Віталій Кім відзначив важливість подальшого розвитку реабілітаційної медицини в області, подякував медичним працівникам за їхню самовіддану роботу та наголосив на підтримці з боку обласної влади у зміцненні медичної спроможності регіону.
«Сьогодні реабілітація — це базова потреба тисячі людей, які проходять шлях від поранення до повернення в повсякденне життя. Цей центр - приклад системного підходу, якісного обладнання та професійної команди. Ми будемо й надалі підтримуватиме розвиток медицини в регіоні», — зазначив Віталій Кім.
За період з 2023 по I квартал 2025 року у відділенні проліковано понад 1200 пацієнтів, серед яких — близько 150 військовослужбовців.
Від Миколаївської ОВА до заходу також долучилися начальник управління охорони здоровʼя Миколаївської ОВА Ірина Ткаченко та заступник начальника ОВА Юрій Гранатуров.