
З настанням теплої пори року миколаївці дедалі частіше проводять дозвілля біля води — прогулюються набережною, відпочивають на природі, влаштовують пікніки. Однак для того, щоб такий відпочинок був безпечним, у Миколаєві проводять обстеження прибережних зон на наявність вибухонебезпечних предметів.
Про це ідеться в сюжеті телеканалу «МАРТ».
- На сьогодні наші колеги піротехнічних підрозділів ДСНС України Миколаївської області проводять обстеження зон масового відпочинку. Вже обстежили три локації, зараз розпочали обстеження четвертої локації. Загалом вже більше ніж 3 тисячі квадратних метрів пляжів і водної акваторії було обстежено. На щастя, не було виявлено вибухонебезпечних предметів, було виявлено лише залишки від РСЗВ і інших вибухівок. І ми вживаємо комплекс заходів, щоб літній сезон пройшов безпечно для наших мешканців і гостей міста, — зазначив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Миколаєва Роман Возняк.
Міське управління з питань надзвичайних ситуацій звернулося по допомогу до піротехніків ДСНС — саме вони взялися перевіряти прибережні території. Як розповів керівник управління, роботи вже на фінішній прямій: більшість зон у Миколаєві фахівці встигли обстежити.
- Ми сьогодні обстежуємо останню локацію, четверту. Це місця, де найбільша кількість людей у нас відпочиває. Ми вживаємо комплекс заходів, щоб бути впевненими, що літо пройде безпечно. Працювали наші колеги піротехнічного підрозділу управління ДСНС України в Миколаївській області. Наші рятівники, які відгукнулися на наше прохання і навіть сьогодні вони працюють на узбережжі нашої річки.
Поки що говорити про офіційне відкриття прибережних зон у Миколаєві зарано. Остаточне рішення залежатиме від результатів роботи, адже перш ніж відкрити такі території, окрім обстежень, необхідно також вжити усі передбачені заходи безпеки.
- Ми проведемо комплекс заходів і лише за певним рішенням комісії, чи весь комплекс заходів вдалося провести, буде прийнято рішення щодо ініціювання питання перед міською радою, чи дозволено відкрити пляжі, адже у нас є рішення міської ради про заборону використання пляжів під час воєнного стану. Ми працюємо над тим, щоб пляжі були відкриті, намагаємося зробити все, що від нас залежить.
Та оскільки рішення щодо пляжів поки ще немає, усі вони залишаються офіційно закритими для відвідування. Однак нерідко містяни попри заборони обирають для відпочинку саме такі зони, чим наражають себе на небезпеку.
- Пляжі обстежуються кожен рік. І сьогодні ми говоримо, що незалежно від того, чи будуть відкриті пляжі, чи ні, наші підрозділи ДСНС вживають заходів, щоб вберегти наших громадян, які не завжди прислухаються до заборони на відпочинок біля води, і все одно йдуть купаються, але ми маємо зробити комплекс заходів, щоб в разі заборони бути впевненими, що громадяни наші будуть почувати себе безпечно.
Про заборону на відвідування певної прибережної зони управління з питань надзвичайних ситуацій повідомлятиме містян на офіційних ресурсах. Там наголошують: нехтувати правилами не варто, адже замість відпочинку це може призвести до трагедії.
- Всі ми живемо в час війни, ми всі чуємо повітряну тривогу, ми всі читаємо про різні нещасні випадки, тому наша безпека — це передусім наше знання і наші дії. Ніхто не може убезпечити людину, якщо вона буде нехтувати правилами безпечної поведінки і нехтувати повідомленнями органів влади про безпечну поведінку. Тому, будь ласка, вивчайте, читайте, заходьте на сайт управління надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення Миколаївської міської ради. Ми постійно там публікуємо інформаційні питання і відповіді на них для того, щоб кожна людина могла вберегти своє життя і здоровʼя.
Тож навіть коли навколо тепло, сонце й відпочинок, не забувайте: ваша безпека — понад усе. А якщо ви помітили підозрілий предмет, не наближайтеся до нього та не чіпайте, а одразу телефонуйте за номером 101. Бережіть себе, аби ваші прогулянки та відпочинок залишали по собі лише приємні спогади, а не небезпеку.