
У п’ятницю, 2 травня, в рамках Програми Українсько-Данського енергетичного партнерства (UDEPP) Миколаїв відвідала делегація Данського енергетичного агентства (DEA). Відбулася зустріч між директором з глобального співробітництва DEA паном Карл-Крістіаном Мунк-Нільсеном, керівницею групи UDEPP пані Нанною Бак-Єнсен та заступником начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Валентином Гайдаржи.
Під час зустрічі обговорювалися ключові питання енергетичного розвитку регіону: регіональне енергетичне планування, підвищення енергоефективності, перспективи розвитку відновлюваних джерел енергії та зміцнення стійкості енергосистеми в умовах війни.
Представники DEA презентували підходи Данії до довгострокового енергетичного моделювання, інтеграції відновлюваних джерел, зокрема вітрової енергетики, та впровадження біогазових проєктів.
Заступник начальника Миколаївської ОВА Валентин Гайдаржи ознайомив данську делегацію з викликами, з якими стикається Миколаївська область в умовах війни. Було зазначено, що область має значний потенціал у сфері відновлюваної енергетики, в регіоні наявні потужності вітрової та сонячної генерації у розмірі 800 МВт електроенергії. Однак через ворожі обстріли постачання електроенергії часто зазнає перебоїв, тож пріоритетом стає децентралізація генерації та забезпечення критичної інфраструктури локальними джерелами живлення.
«За ініціативи Миколаївської ОВА з обласного бюджету відділено кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації для будівництва сонячних електростанцій на соціальних обʼєктах. В першу чергу це лікувальні та інші заклади, де цілодобово перебувають люди. Сподіваємося на спільну реалізацію цих важливих проєктів з датською стороною. Будівництво цих сонячних електростанцій забезпечить цілодобову електроенергію для важливих для регіону обʼєктів», — зазначив заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Валентин Гайдаржи.
Також обговорювалися й питання співпраці з місцевим бізнесом, зокрема підтримка девелоперських проєктів у сфері біомаси, сонячної та вітрової енергетики.
На зустрічі також було представила план модернізації систем теплозабезпечення, що включає встановлення модульних котелень.
Данська сторона підтвердила зацікавленість у подальшій співпраці з регіоном, відзначивши особливі відносини між Данією та Миколаєвом.
До заходу від Миколаївської ОВА долучилися директор департаменту економічного розвитку та регіональної політики ОВА Олександр Корольов, начальник управління ЖКГ Миколаївської ОВА Євген Гладков та експерт Офісу відновлення та розвитку Дмитро Тарасенко. Також на зустрічі були присутні Микола Логвінов керівник обласного комунального підприємства «Миколаївоблтеплоенерго» та технічний директор акціонерного товариства «Миколаївобленерго» Михайло Білас.