
Можливість отримати медичну допомогу без бар’єрів — базове право кожної людини. Для людей з інвалідністю це не лише питання комфорту, а й безпеки, гідності та рівних можливостей. Саме тому в Миколаєві реалізували важливий проєкт — «Посилення потенціалу громадських організацій людей з інвалідністю у процесі прийняття рішень у відновленні та створенні доступного середовища». Його головна мета — підвищити доступність медичних закладів для людей з інвалідністю.
Про це ідеться в сюжеті телеканалу «МАРТ».
- Цей проєкт реалізовувався спільно з громадським об’єднанням Національної асамблеї людей з інвалідністю України та за фінансування DPOD, це громадська організація осіб з інвалідністю Данії. В рамках цього проєкту було покращено доступність двох медичних закладів нашого міста, було закуплено функціональні кушетки, в одному закладі встановлено електричний підіймач, в другому закладі облаштовано пандус і також закуплені таблички зі шрифтом Брайля з назвами кабінетів, телефонним розкладом роботи, — розповіла заступниця керівника фізкультурно-оздоровчого клубу людей з інвалідністю «Вікторія» Ольга Виноградова.
Проблема більшості лікарень полягає у тому, що вони будувалися доволі давно, тож не були розраховані на потреби людей з інвалідністю, пояснює головний лікар одного з медзакладів Олександр Дем’янов.
- У нас є пандус для таких верств населення, але це не вирішує проблему з дуже коротким прольотом наших сходів. І з цього приводу стається так, що пандус, будь-який пандус, буде під дуже великим кутом. З цього приводу вони не можуть самостійно просуватися з цією перешкодою. І з’являється ситуація, коли пандус є, а можливості піднятися на нього без сторонньої допомоги немає.
Тож у закладі облаштували підйомник, аби люди з інвалідністю могли самостійно потрапити до поліклініки. Також там встановили універсальні кушетки з електричним регулюванням висоти, що дозволяє лікарям приймати пацієнтів без бар’єрів — просто на першому поверсі.
- Це дуже зручно, я проживаю тут недалеко і раніше було дуже складно потрапити в поліклініку. Зараз, ну, самі бачите, це просто казка. Дуже дякую Національній асамблеї осіб з інвалідністю України за надану можливість співпрацювати і реалізувати цей дуже важливий проєкт, — висловився Руслан Бузик, керівник фізкультурно-оздоровчого клубу людей з інвалідністю «Вікторія».
Також більш доступним став ще один з міських центрів первинної медико-санітарної допомоги. Там в рамках проєкту також було закуплено універсальну кушетку і тактильні таблички, а ще встановлено пандус.
- Лікарня від себе в рамках реалізації цього проєкту зголосилася облаштувати саму вхідну базу, тобто ми встановили пандус. Через те, що був великий перепад для заїзду у двері, великий поріг, який був ненормативний, не відповідав державним будівельним нормам, лікарня зараз переробляє поріг, для того, щоб підняти висоту, щоб було рівно з пандуса і у двері заїзд на однаковій площині, — зазначила Ольга Виноградова.
Також тут нанесли кольорове маркування для людей із вадами зору. Усе для того, щоб кожен пацієнт міг потрапити до медзакладу.
- Це у нас адміністративна будівля, тут знаходиться центр вакцинації, тут знаходиться конференц-зала, бухгалтерія. Тому пацієнтам з маломобільних груп населення буде зручно підійматися і користуватися даними приміщеннями. Відремонтуємо сходинки і все буде добре. Дякуємо за встановлений пандус для наших пацієнтів!, — також сказала Вікторія Заміхановська, директорка центру ПМСД.
Кураторка проєкту Ольга Виноградова зазначає: через війну все більше людей отримують інвалідність, тож пандуси, підйомники та інше обладнання можуть знадобитися не лише пацієнтам, а й самим медикам, якщо ті зазнають травм. Адже безбар’єрний доступ до лікарні є основою рівності прав і можливостей.