У міськраді Миколаєва заявили, що через відмінений зонінг наразі не можна виділяти чи продавати землю, якщо на неї не затверджено Детальний план

  • 12:22
  • 25.04.2025
fbc93d18491b7c5f765513e802aa4f14.i999x999x670

Головний архітектор Миколаєва Євген Поляков та директор юридичного департамента Євген Юзвак заявили, що через відмінений прокуратурою План зонування міста Миколаєва міська рада наразі не може передавати у власність та оренду, а також продавати земельні ділянки, якщо на них не затверджено Детальний план території. 

Про це мова йшла у четвер, 24 квітня, під час засідання сесії Миколаївської міської ради.

Так, перед розглядом земельних питань, який у порядку денному було 76, депутатка Олена Кісельова попросила надати розʼяснення щодо так, як за відсутності зонінгу на законних підставах міська рада може передавати земельні ділянки у власність/оренду, формувати нові земельні ділянки, проводити аукціони та приймати рішення щодо продажу земельних ділянок комунальної власності.

Директор юридичного депаратменту Євген Юзвак повідомив, що озвучене питання врегульоване ст. 24 Закону України "Про врегулювання містобудівної діяльності".

— А саме ч.3 цієї статті передбачено, що передання/надання земельних ділянок комунальної власності у власність чи користування фізичним чи юридичним особам для містобудівних потреб допускається за умови, що відповідні земельні ділянки розташовані у межах територій щодо яких затверджено принаймі один із таких видів містобудівної документації на місцевому рівні: Комплексний план, Генплан до якого входить План зонування, План зонування, як окремий вид містобудівної документації або Детальний план територій. На данний момент в нас є Генплан, до складу якого не входить план зонування, чинного плану зонування у нас наразі немає і по деяким ділянкам у нас затверджені Детальні плани територій, – вказав він.

При цьому юрист додав, що в ч.3 ст.24 вказано, що обмеження щодо передачі та надання земельних ділянок у власність чи користування не поширюється на випадки:

– розташування на земельній ділянці будівель споруд, що перебувають у власності фізичної чи юридичної особи; 
– приватизації громадянином земельної ділянки, наданої йому у користування відповідно до Закону;
– надання земельної ділянки розташованої на території зон відчуження чи зон безумовного відселення, зон радіактивного забруднення;
– надання земельної ділянки для розширення технічних засобів споруд електронних комунікацій, ліній, обʼєктів енергетичної та транспортної інфраструктури (дороги, мости, естакади), буріння та влаштування нафтогазових свердловин;
– будівництво та експлуатауція військових та інших оборонних обʼєктів;
– будівництво та експлуатація окремих розташованих захисних споруд цивільного захисту.

— Тобто за відсутності чинного плану зонування ми можемо відводити земельні ділянки для містобудівних потреб, якщо в нас є Детальний план територій на цю земельну ділянку або вище перераховані мною випадки для конкретних обʼєктів, – зауважив він.

Директор департаменту архітектури Євген Поляков зазначив, що така ситуація продовжиться до тих пір, поки міська рада не затвердить Генеральний план, до складу якого входить План зонування, адже через зміни у законодавстві ці документи наразі затверджуються разом.

— Тобто передавати земельні ділянки у власність вільні від забудови, в рамках навіть безкоштовної приватизації громадянами ми не можемо? Правильно? – уточнила Кісельова.

— На тих територіях, де немає детального плану – не можемо. В нас є частина міста Миколаєва, яка покрита затвердженими Детальними планами, там визначені вимоги для земельних ділянок – там можемо, – відповів Поляков.

У підсумку, Олена Кісельова попросила при формуванні подальших земельних проєктів рішень вказувати відповідні рішення виконкому інші, де вказано коли прийнято Детальний план відповідної території.

— Якщо немає детального плану, то і такі рішення не можу генеруватись, – резюмувала вона.

Новини

25 квітня 2025
24 квітня 2025