На Миколаївщині затвердили Комплексну програму підтримки ветеранів війни до 2027 року

  • 11:54
  • 15.02.2025
vijskovuj_ZSU

У четвер, 13 лютого, у рамках засідання 27-ї позачергової сесії Миколаївської обласної ради VIII скликання було затверджено Комплексну програму соціальної підтримки ветеранів війни та членів їх сімей в Миколаївській області на 2025-2027 роки.

Метою цієї програми є забезпечення реалізації комплексних заходів соціальної підтримки як ветеранів війни, так і членів їх сімей, а також членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України. Крім того, забезпечення дієвої суспільної та економічної реінтеграції військовослужбовців, у тому числі осіб з інвалідністю з їх числа, під час їх переходу від військової служби до цивільного життя, підтримки членів їх сімей.

Голова Миколаївської обласної ради Антон Табунщик наголосив, що особисто тримав це питання на контролі.

«Робота розпочалася ще давно, ми зустрічалися з представниками громадських організацій, ветеранами, проводили опитування та збирали анкети. Усе це та багато іншого зробили для того, щоб в області була програма підтримки ветеранів. Наша задача, як влади, забезпечити захисникам, які повернулися до цивільного життя, доступ до всього необхідного», – сказав він.

Крім того, за словами Антона Табунщика, відповідно до ухваленого рішення, при Миколаївській обласній раді буде створено Раду ветеранів війни, до складу якої увійдуть депутати обласної ради, представники обласної військової адміністрації та представники громадських ветеранських організацій.

«Ми плануємо створити ефективну Раду, де будуть враховані пропозиції ветеранів, чинних військових та громадськості, а влада пропонуватиме шляхи рішення», – наголосив голова облради.

Основними ж завданнями, визначеними проєктом програми, є:

  • сприяння повній і продуктивній адаптації ветеранів війни до цивільного життя, підвищення рівня їх життя;
  • надання психологічної допомоги;
  • забезпечення необхідних реабілітаційних заходів для відновлення якості життя ветерана;
  • надання всебічної підтримки в галузі соціального захисту, освіти, охорони здоров'я, культури тощо;
  • повернення демобілізованих військовослужбовців до активного життя та трудової діяльності;
  • упровадження додаткових гарантій у працевлаштуванні ветеранів війни, які в силу отриманих поранень, контузій, пошкоджень здоровʼя недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці;
  • посилення мотивації ветеранів та членів їхніх сімей до підприємницької ініціативи та самостійної зайнятості;
  • залучення ветеранів та членів їхніх сімей до патріотичного виховання.

А її реалізація здійснюватиметься за рахунок коштів державного, обласного та місцевих бюджетів у межах наявного фінансового ресурсу, а також коштом Фонду загальнообовʼязкового державного соціального страхування на випадок безробіття, Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю та інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством.

Новини

19 лютого 2025
18 лютого 2025
17 лютого 2025