У віці 78 років помер американський режисер Девід Лінч, відомий за такими роботами, як «Твін Пікс», «Малголленд Драйв» та «Синій оксамит».
Про це повідомила сім’я Лінча на його сторінці у Facebook.
У повідомленні не вказуються обставини смерті режисера. Натомість зазначається, що сім’я буде вдячною за «приватність у цей час».
«Тепер у світі, коли його більше немає з нами, велика діра. Але, як би сказав: „Слідкуйте за пончиком, а не за дірку“. Це прекрасний день з золотим сонечком і блакитним небом», — йдеться в повідомленні.
Девід Лінч, відомий своїм унікальним режисерським стилем, що поєднує сюрреалізм та психологічний трилер, народився в штаті Монтана, США.
Його батько працював у Міністерстві сільського господарства, а мати була репетитором. Через робота батька сім’я часто переїжджала.
Професійне навчання Лінч розпочав у Коркоранській школі мистецтв і дизайну у Вашингтоні, а потім перейшов до Школи Музею образотворчих мистецтв у Бостоні. Проте незадоволений освітою кинув художню школу та поїхав разом із товаришем подорожувати Європою.
Повернувшись із подорожі, майбутній режисер вступив до Пенсильванської академії образотворчих мистецтв у Філадельфії, де почав експериментувати з поєднанням живопису та анімації.
У 1977 році Лінч дебютував з повнометражним фільмом «Голова-гумка», що став класикою завдяки своїй атмосфері тривожності та абсурду. Сам Лінч описував цей фільм як «сон про темні та тривожні речі» та називав його своїм «найбільш духовним фільмом».
Серед інших видатних робіт Девіда Лінча — «Людина-слон» (1980), «Дюна» (1984), «Синій оксамит» (1986), «Загублене шосе» (1997) та «Малголленд Драйв» (2001).
З Лінчем пов’язаний серіал «Твін Пікс», хоча це не була повністю його робота, і він не брав участь у створенні всіх епізодів. Однак додав цьому телешоу сюрреалістичної та загадкової атмосфери. Зрештою, Лінчу вдалося втілити своє мистецькі ідеї, коли він зрежисував третій сезон серіалу, що вийшов у 2017 році.