У медзакладах Миколаївщини існує дефіцит у понад тисячу лікарів — майже така ж кількість не повернулась з-за кордону

  • 12:22
  • 16.01.2025
na-mikolayivshini-majzhe-vsi-likarni-osnastili-generatorami

В.о. начальниці управління охорони здоров'я Миколаївської ОВА Ірина Ткаченко розповіла, що у медичних закладах зберігається дефіцит кадрів, а саме не вистачає третини лікарів. Це повʼязують з виїздом фахівців закордон та небажання нових лікарів переїжджати у прифронтовий регіон. 

Про це вона заявила на своєму пресбрифінгу, 15 січня, передає ПН.

— Одним із досить проблемних питань залишається кадрова ситуація в регіоні. А саме станом на сьогодні дефіцит лікарів Миколаївської області складає майже 1200 лікарів, це 32%. Крім того, більше ніж 850 лікарів, а це 31%, старші за 60 років, – сказала Ткаченко.

Вона також зазначила, що цього року вперше запрацювала реформа стосовно інтернатури. Управлінням охорони здоров'я було подано замовлення на 300 інтернів. Фактично в регіон приїхали 58 інтернів, які навчаються на бюджетній формі та 38 інтернів, які навчаються на контрактній основі.

— Загалом в регіоні зараз працює 107 інтернів. Це інтерни першого, другого та третього року по деяким спеціальностям. Сьогодні критична ситуація є по деяким напрямам: це інфекціоністи, фтизіатри, дитячі патологоанатоми, дитячі неврологи, дитячі анестезіологи, анестезіологія, клінічна психологія. Тобто ми маємо певний дефіцит і готуємося для того, щоб в наступному році подати замовлення до Міністерства охорони здоров'я та запрошуємо всіх студентів приїжджати в Миколаївський регіон — працювати у нас. Ми створюємо для цього всі умови, – розповіла в.о. начальниці управління.

За слова Ірини Ткаченко, управління охорони здоровʼя кожний місяць надає інформацію стосовно фактично укомплектування своїх професійних штатів, а також подає замовлення до МОЗ не тільки по лікарям-інтернам, а і по фахівцям, яких у Миколаївській області не вистачає.

Одним з головних причин дефіциту кадрів вона називає відсутність на Миколаївщині власного вищого навчального медичного закладу.

— Це досить таке проблематичне питання. По-друге, фактично регіон був прифронтовий і залишається прифронтовим, і все ж таки не всі студенти західних і центральних регіонів мають бажання їхати працювати саме в Миколаївську область.

Як зазначила Ірина Ткаченко у коментарі, від початку повномасштабного вторгнення з Миколаївської області за кордон виїхав 141 лікар, проте лише 35 з них повернулися назад. Дані про можливий виїзд медперсоналу за кордон, а також їх повернення — відсутні.

Новини

16 січня 2025
15 січня 2025