Мін’юст США таки звернувся до суду, щоби змусити Google продати Chrome

  • 14:57
  • 22.11.2024

Міністерство юстиції США та група штатів таки звернулися до суду із пропозиціями, зокрема, змусити техногіганта продати популярний браузер Chrome.

Про це пише Bloomberg. Раніше журналістам було відомо про ці наміри із власних джерел.

У своїй заяві посадовці вказали, що продаж Chrome потрібен, аби пошукові компанії-конкуренти також мали доступ до популярного браузера, якими користуються більшість людей.

У поданні описано десятирічну пропозицію для суду, який наступної весни вирішуватиме долю Google — тобто як саме відновити конкуренцію, втрачену через монополіста, пишуть журналісти.

Після завершення процесу суддя зобов’яже компанію внести зміни в свій бізнес, які він вважатиме необхідними. Далі призначать комітет у складі п’яти членів для нагляду за дотриманням компанією рішення суду.

  • У пропозиції хотіли внести зобов’язання продати й операційну систему Android. Але Мін'юст все ж визнав що гігант та інші компанії можуть виступити проти цього, тож натомість — запропонували низку обмежень для бізнес-підрозділу.
  • Пропозиції також забороняють Google укладати ексклюзивні угоди, як з Apple (їм заплатили, щоб бути пошуковою системою за замовчуванням). У чинних угодах Google має дозволити виробникам смартфонів та операторам показувати користувачам екран вибору.
  • Пропонують, й щоб Google ліцензувала свої дані «кліків і запитів», а також результати пошуку для конкурентів, включно з контентом YouTube, який Google використовує у своїй пошуковій системі.

У Google заявили, що пропозиція Мін’юсту зашкодить конфіденційності та безпеці американців, перешкодить інвестиціям у штучний інтелект і завдасть шкоди таким компаніям, як Mozilla. Їм гігант теж платить, щоб бути пошуковим за замовчуванням.

«Надзвичайно широка пропозиція Мін’юсту виходить далеко за межі рішення Суду. Вона порушить цілу низку продуктів Google — навіть за межами пошуку, — написав головний юридичний директор компанії Кент Вокер у своїй заяві на сайті компанії.

Новини

22 листопада 2024
21 листопада 2024