Дев'ять мільйонів гривень витратять з міського бюджету через представників благодійного фонду «Оборона Одеси 2.0» на купівлю товарів для військових.
У даному конкретному випадку планують придбати дрони та зарядні станції для потреб Сил територіальної оборони України.
Згідно з даними системи Prozorro, за 20 безпілотників DJI Mavic 3 (CP.MA.00000447.02) (або еквівалент) готові заплатити 1,8 млн гривень, а за 20 DJI Mavic 3T (CP.EN.00000415.01) (або еквівалент) — 6,2 млн грн.
Різниця в ціні пояснюється наявністю або відсутністю тепловізорів. Ще трохи більше мільйона можуть витратити на 20 зарядних станцій EcoFlow DELTA 2 (1024 Вт-год).
Незвичайність закупівлі полягає в тому, що гроші виділяє міський бюджет, але не безпосередньо військовим, а через благодійний фонд, який виступає посередником між покупцем (мерія) і продавцем (компанія-постачальник). Отримають техніку підрозділи ОК «Південь».
Як повідомив нам один з офіцерів оперативного командування, такий, здавалося б, довгий ланцюжок допомоги, насправді зручний військовим і пояснюється бюрократичною тяганиною, що існує в Одеській області. Річ у тім, що мерія має погоджувати свої витрати з військовою адміністрацією.
«Нерідко, на думку ОВА, та чи інша допомога є неприйнятною і вони її загортають. Крім того, там не вітають передачі вже закупленої продукції і наполягають на тому, щоб у військову частину заходили гроші, а військові вже самі ними скористаються, — пояснює офіцер. — Зроблено це для боротьби з корупцією, однак на практиці створює проблеми військовим. Їм потрібні не гроші, а приціли, мавики, екскаватори та інше. У деяких частинах нормально проводять закупівлі, у деяких середньо, а в багатьох просто провалюють це питання. Мабуть, у мерії вирішили цією програмою обійти фактор ОВА і без узгодження допомагати військовим через фонди».
Керівник БФ «Оборона Одеси 2.0» Євген Ляшан у коментарі «Думській» наголосив, що гроші від міста фонд безпосередньо не отримає.
«Міська влада нічого нам не передавала. Вона створила програму, ми отримали запит від військових, склали комерційну пропозицію, подалися на конкурс, ініційований містом, стали одним із переможців, після чого нам відкрили казначейські рахунки. На них нічого немає. Після того, як проведуть закупівлю і будуть підписані договори, якщо з документами все буде гаразд, казначейство перерахує гроші постачальнику.