Колегія суддів Ленінського райсуду міста Миколаєва винесла виправдувальний вирок у справі підозрюваної в державній зраді мешканки села Кашперо-Миколаївка Баштанського району Світлани Оголь.
Про це повідомляє Укрінформ.
«Світлану Оголь 1970 року народження визнати невинуватою у державній зраді та виправдати через недоведення того, що у її діяннях є склад даного кримінального правопорушення», - йдеться у результативній частині вироку, яку зачитав головуючий суддя Дмитро Губницький.
Жінку звільнили з-під варти прямо у залі суду. У коментарях журналістам вона повідомила, що ще не вирішила, чи буде подавати скаргу щодо компенсації за те, що провела понад 2,5 роки у СІЗО.
- Проти держави не хочу подавати, а ось проти тих, хто мене обмовив, треба було б… Але я поки не знаю, - сказала Оголь.
Оголь затримали у березні 2022 року за підозрою у причетності до загибелі ветерана АТО Сергія Кучерешка під час окупації їхнього населеного пункту. Розслідування вела Кіровоградська обласна прокуратура. Проте згодом справу для розгляду у суді передали до Миколаєва.
Зокрема, за свідченнями сестри Кучерешка Тетяни, російські військові 7 березня увірвалися у помешкання брата, побили і забрали з собою. Наступного дня чоловіка закатували.
В одній могилі з ним виявили тіло мешканця Херсона Валентина Сєдініна. Він потрапив у полон до росіян неподалік цього ж населеного пункту. На тілах обох виявили сліди катувань.
Обвинувачення наполягало, що саме Світлана Оголь назвала загарбникам адресу ветерана АТО. Прокурор просив суд призначити обвинуваченій 2 роки 7 місяців та 19 днів позбавлення волі – саме стільки жінка перебувала під вартою до дня проголошення вироку. Проте у суді провина Оголь доведена не була, хоча процес тривав понад 2,5 роки.
За даними слідства, Світлана Оголь залишилася на тимчасово окупованій території та погодилася співпрацювати із російськими військовими. Зокрема, вона нібито назвала їм адресу проживання учасника АТО. Слідство стверджувало, що за співпрацю з окупантами обвинувачена отримувала харчі, гроші та можливість вільно пересуватися окупованою територією.