
Депутати Миколаївської міської ради розширили перелік заходів для КП "ЕЛУ Автодоріг" пунктом щодо забезпечення облаштування та функціонування місць, де будуть розміщені дробильно-сортувальні та інші установки, а також тимчасові споруд, необхідні для здійснення операцій з поводження відходами від руйнування. На реалізацію цих заходів загалом потрібно близько 60 мільйонів гривень.
Відповідне рішення було прийнято під час засідання сесії 30 липня, передає ПН.
Варто зазначити, що депутати затвердили це рішення у пакетному голосуванні без обговорення.
Більше деталей щодо цього проєкту рішення надав перший заступник директора Департаменту ЖКГ Ігор Набатов під час засідання комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства 29 липня. За його словами, протягом 2023-2024 років міська влада вела серйозні перемовини з міжнародними партнерами щодо постачання до Миколаєва дробарки, яка дасть можливість дробити сміття, що утворилось внаслідок прильотів по місту.
— Перші дробарки нам вже почали заходити за підтримки японської компанії JICA. У вересні, на початку жовтня максимум ми очікуємо ще дві дробарки від USAID та ПРООН, – повідомив Ігор Набатов.
Ігор Набатов додав, що після отримання спеціалізованої техніки її треба буде встановити на майданчик для переробки будівельних відходів. Щодо влаштування таких майданчиків у 2022 році були прийняті відповідні вимоги. Для цього на минулому засіданні сесії міська рада виділила КП "ЕЛУ Автодоріг" земельну ділянку, тепер треба внести зміни до Програми реформування та розвитку ЖКГ, щоб підприємство мало змогу облаштувати ділянку.
— По-перше, є необхідність облаштування цієї території для того, щоб там можна було встановити дробарки, а також відповідні тимчасові будиночки, де люди зможуть працювати, на місці пророблювати всі ці відходи і далі використовувати їх для відновлення об'єктів Миколаєва, – пояснив він.
За підрахунками КП, цьогоріч на ці заходи необхідно 40 мільйонів 735 тисяч гривень. Проте Ігор Набатов зауважив, що зараз йде мова лише про надання дозволу "ЕЛУ Автодоріг" на облаштування майданчика і зазначається сума, яка теоритечно необхідно для реалізації цього заходу, однак кошти не виділяються.
— Але одразу скажу, що загальна вартість є ще вищою, тому що необхідно зробиту велику кількість заходів для облаштування, щоб вся техніка функціонувала належним чином. Та сума, яка зазначена, це сума виключно на 2024 рік, а на 2025 рік – планово ще 20 мільйонів гривень. Але ми за них ще не кажемо, тому що строк дії нашої програми – до 2024 року. Вже у новій програмі ми зможемо відобразити все інше, – резюмував Ігор Набатов.