«Не можу запевнити, що шлам не паритиме», - Кім про екологічні загрози після націоналізації МГЗ

  • 10:53
  • 26.05.2023
243321_1

Очільник Миколаївської обласної військової адміністрації не виключає, що під час спеки знов виникне пиління токсичного червоного шламу з полів Миколаївського глиноземного заводу.

Про це він заявив під час брифінгу з журналістами, пишуть «НикВести».

Віталій Кім підкреслив, що під час процедури переходу заводу з державної власності у приватну є загроза виникнення екологічної проблеми зі шламовими полями. Для експлуатації полів необхідні кошти, проте в цей період підприємство залишиться без обслуговування.

– Зараз на заводі лишилось близько 300 людей, які саме зайняті у охороні і обслуговуванні полів. Ті поля, які з автоматизованим поливом, там ситуація трохи краща, там, де механічна та фізична обробка, гірше. Це є проблема, бо через перехід до державної власності є розрив між фінансуванням приватним та державним. В цей період він без обслуговування. Але на зараз завод охороняється і не розкрадений. Тримаємо на контролі. Проте я не можу запевнити вас, що шлам не буде парити. Це є екологічна проблема. Ми з цим боремось і завод з цим бореться, бо за свої кошти виплачував зарплати, доглядав поля. Вже зараз можу сказати, що давав воду і електрику на частину нашого міста. Я вдячний заводу і людям, які там працюють, - сказав Віталій Кім.

Як відомо, «Миколаївський глиноземний завод» створює найбільшу кількість відходів 4 класу у Миколаївській області. 

В 2020 році повідомлялось, що за останні 10 років на шламових полях «Миколаївського глиноземного заводу» кількість накопичених небезпечних відходів збільшилася з 28 мільйонів тонн до 43 мільйонів тонн червоного шламу. Станом на 1 січня 2019 року на шламосховищах було накопичено 43,5 мільйона тонн червоного шламу. Це 82,2% від усіх накопичених відходів ІV класу в Миколаївській області. Кількість небезпечних відходів, що накопичуються, збільшувалася за цей період на обсяг від 1,3 мільйона тонн до 1,7 мільйона тонн на рік.

Новини

2 червень 2023
1 червень 2023