У Білорусі біля кордону з Україною з'явилися протитанкові «зуби дракона» — «Беларускі Гаюн»

  • 09:32
  • 19.05.2023

Під Гомелем у Білорусі помітили будівництво протитанкових укріплень, відомих як «зуби дракона». Тим часом самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що вважає заяви про український контрнаступ дезінформацією.

Про це повідомляє моніторингова група «Беларускі Гаюн».

За її даними, на виїзді із селища Калініне Гомельського району тривають будівельні роботи: біля Калінковицького лісництва помітили будівельну техніку, яка, ймовірно, обладнувала фортифікаційні споруди.

«Беларускі Гаюн» вказує, що трохи далі за селищем, біля траси М8 у напрямку кордону з Україною в полі вже встановлено лінію протитанкових укріплень — так звані зуби дракона. Відстань від цього місця до кордону з Україною становить близько 20 кілометрів. Редакція заявляє, що має у своєму розпорядженні фотографії укріплень.

У січні місцеве гомельське видання «Флагшток» повідомляло, що жителі області фіксують перевезення бетонних протитанкових перешкод. Але тоді «Беларускі Гаюн» із посиланням на джерела писав, що ці «зуби дракона» виробляються на Гомельському заводі залізобетонних виробів та відправляються до росії.

Вже у травні «Флагшток» опублікував карту російської лінії оборони на кордоні Білорусі. Там заявляли, що низка перешкод просто обривається в полі, де проходить держкордон і відсутній прикордонний контроль. Тож припускалося, що самопроголошений глава Білорусі Олександр Лукашенко не очікує нападу від України, а російські військові — що Україна не використає територію Білорусі для вторгнення до Брянської області рф.

 

Новини

2 червень 2023
1 червень 2023